8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Makro Ölçekli Belirsizlikle Birlikte Ethereum Zincir Üstü Aktivitesi de Azaldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Yatırımcıların Fed para politikası kararlarının ABD finans piyasaları üzerindeki etkisine ilişkin endişeleri, son 2 aydır kripto piyasalarını da etkiliyor. Özellikle, kripto fiyatlarının genel olarak teknoloji hisseleri gibi riskli varlıklarla aynı şekilde hareket ettiğini gördük. Teknoloji hisseleri arasındaki korelasyon şu anda hem Bitcoin hem de Ethereum için yüksek, ancak tarihsel olarak Ethereum’un teknoloji hisseleri ile Bitcoin’den daha fazla ilişkili olduğunu gördük.

Binance indirim kodu

Fiyatlardaki düşüş, kripto piyasalarını yönlendiren spekülasyonların büyük bir bölümünü azalttı ve zincir üstü faaliyetlerin bir kısmı da düşüşe geçti. Bu hafta Ethereum blok zincirinde günlük 3 ila 6 milyar dolar arasında işlem yapılırken, geçen yılın yaz aylarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 300 milyar dolara ulaşılmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Büyük işlem derken, 100.000 dolardan fazla bir miktarın transfer edildiği işlemleri kastediyoruz. Bu durumda, USD cinsinden “Büyük İşlem Hacmi” indikatörü, bu tür işlemlerde aktarılan toplam dolar tutarını ölçer. Dolayısıyla işlem hacmindeki bu düşüş, mevcut makro belirsizlikten kaynaklanmış olabilir.

blank

Düşüş benzer şekilde gas ücretlerini de etkiledi. Geçtiğimiz günlerde Ethereum gas ücretleri son 6 ayın en düşük seviyesine gelmişti. Gas ücretleri önemli bir metriktir zira Ethereum blok zincirindeki talep seviyesini izlemek için kullanılır. Boğa piyasasında talep ve spekülasyon arttığından, bu dönemlerde ortalama işlem ücretleri genelde daha pahalı hale gelme eğilimindedir.

blank

Bakiyesi Olan Ethereum Adres Sayısı

Uzun vadede Ethereum’a sahip olmaya ve yatırım yapmaya olan ilginin artmaya devam ettiğini gösteren önemli bir gösterge vardır ve bu, “bakiyesi olan toplam adres sayısı”dır.

Genel olarak, bakiyesi olan adreslerin sayısındaki artış, daha sağlam ve büyüyen bir kullanıcı tabanına işaret ettiği için olumludur.

İlgili Haber:  Beeple Generator Uygulaması ile NFT Eserleri Oluşturabilirsiniz

Bakiyesi olan toplam adres sayısı, kullanıcı sayısıyla tam olarak eşleşmese de, bir kripto varlığına sahip olan kişi sayısı için önemli bir veri sunar. Bir kullanıcının birden fazla adres olabileceği durumlar olduğu gibi, bir adresin birden fazla kullanıcının fonunu (merkezi borsalar) tutabileceği senaryolar da vardır.

Aşağıdaki grafikte de görüleceği gibi, bakiyesi olan toplam adres sayısı artık 70 milyonu geçmiş durumda. Bu, geçen yazdan bu yana artan ve 2017’den bu yana her üç ayda bir yaklaşık 10 milyonluk bir hızla büyüyen bir metrik.

blank

Genel olarak Ethereum ağı üzerindeki akyivite, piyasa koşullarına ve spekülasyonlara bağlı olarak değişebilir, ancak değişmeyen bir şey var o da, Ethereum’un benimsenmesinin her gün büyümeye devam etmesi. Kullanıcıların sadece cüzdanlarında Ethereum tutarak veya DeFi uygulamalarını kullanarak Ethereum’a ilgi gösterdiklerini görüyoruz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar