26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Makro Yatırımcı, Dudak Uçuklatan Ethereum Fiyat Tahminini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Popüler makro yatırımcı Raoul Pal, EIP-1559 güncellemesini detaylı bir şekilde açıkladı ve kendi görüşüne göre Ethereum (ETH)’un büyük potansiyele sahip bir altcoin olma nedenini irdeledi.

Binance indirim kodu

Pal’a göre, Ethereum grafiği Bitcoin’in 2017 grafiğini takip ediyor ve bunun sonucunda ETH fiyatı 20.000’a kadar yükselebilir.

Binance indirim kodu

“Ethereum Ağı Bitcoin Ağından Daha Fazla Büyüyor”

Yatırımcı, bu tahminini Ethereum ağındaki büyüme oranına işaret ederek temellendirdi. Ethereum yeni bir proje olmamasına rağmen, Bitcoin ağı her yıl %30 büyüme gösterirken Ethereum ise her yıl %50 ila %60 ağ büyümesi sergiledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pal ayrıca NFT’ler, DeFi, sosyal tokenler yani neredeyse tüm kripto para gelişmelerinin Ethereum üzerinde gerçekleştiğini de vurguladı. Yatırımcıya göre, özellikle EIP-1559 güncellemesi ile beraber Ethereum’un 20.000 dolara doğru bir ralli yapması mümkün olabilir: “EIP-1559 ile birlikte ETH arzı %2 ila %4 arasında azalacak. Bununla birlikte gaz ücretleri de daha düşük seviyelere gelecek. Değişken blok boyutlarının da, ağın hızına ve blok oluşturmasına yardımcı olacağı düşünüldüğünde ağ üzerinde daha fazla işlem gerçekleştirilecek ve bununla birlikte token yakımı da daha fazla yaşanacak.

Yatırımcıya göre Ethereum’un halihazırda sahip olduğu tüm temel değerler ile birlikte, gereken her şey artık hazır olduğu için ETH fiyatı hızla bir ralli gerçekleştirebilir: “Bu şimdiye kadar gördüğüm en iyi modellerden biri. Hatta Bitcoin’in 2020 yılının Mart ayında gerçekleştirdiğinden bile büyük olabilir.”

Meltem Demirörs: “Kısa Vadedeki Beklentiler Fazla İyimser”

EIP-1559 güncellemesi Ethereum ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor. ETH, DeFi sektörünü besleyen akıllı sözleşmeleriyle ve NFT’lerin de aralarında bulunduğu, kripto paralara getirdiği çok sayıda yenilik ile tanınıyor. CoinShares baş strateji yetkilisi Meltem Demirörs ise kısa vadede yatırımcılar üzerinde çok da bir etki beklemenin doğru olmadığına inanıyor.

İlgili Haber:  Raoul Pal'e Göre Bitcoin 1 Milyon Dolara Emin Adımlarla Yürüyor

Uzun vadede ise, güncellemeyi oluşturan geliştiriciler, Ethereum’un arzını azaltarak ETH ekosisteminde bir deflasyon mekanizması oluşturmak istiyorlar. Bu durum yatırımcılar için olumlu olarak düşünülebilir. ABD’de enflasyon endişelerinin arttığı şu dönemde bu gelişme, yatırımcıların bir deflasyon mekanizmasına sahip olan bir tokene yatırım yapmaları manasına gelebilir.

Ancak Meltem Demirörs, sadece EIP-1559 güncellemesi ile beraber Ethereum’un bir deflasyon tokeni haline gelmeyeceğini söyledi: “Bütün bu beklentiler kısa vade için aşırı iyimser gözüküyor. Ancak uzun vadede ise daha somut etkilerini görebileceğiz. Çünkü oldukça düşük miktarda yakılan gaz miktarı, ağ üzerindeki enflasyonu aşacak derecede olmayacaktır.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar