28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

MANA ve SAND: Metaverse Tokenleri Uçuşa Devam Ediyor! Peki Nereye Kadar?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının neredeyse tamamı belirli düzeylerde kayıplar yaşamak zorunda kalsa da özellikle metaverse ile ilişkili coinler yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Peki bu yükselişin nedeni yine sanal dünyalar ile ilgili heyecan dalgası mı?

Binance indirim kodu

Bu hafta kripto para piyasasını bir renk ile ilişkilendirecek olsak bu renk kesinlikle kırmızı olurdu. Kripto para projelerinin büyük bir kısmı bu yazının yazıldığı anlarda kimi yüksek kimi düşük seviyelerde düzeltme yerken kripto para yatırımcıları arasında da bir belirsizlik duygusu geri gelmişe benziyor. Bununla birlikte, bu tür bir piyasaya rağmen birkaç kripto para ise yükseliş yaşamayı başardı. Kripto para piyasasını yukarı yönlü hareket ettiren sektör Blockchain oyun dünyası oldu. Peki bu gelişmenin nedeni ne?

Binance indirim kodu

Kırmızı Görünümü Bozan İstisnalar: Metaverse Tokenleri

CoinGecko üzerinden toplam piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları incelendiğinde, son 24 saatte pozitif bölgede yer alan kripto para projelerinin sayısının bir elin parmaklarını geçmediği gözleniyor. Tüm kripto paraların lideri olan Bitcoin fiyatı da halen bir düzeltme aşamasında işlem görüyor. Bitcoin fiyatı, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte yaklaşık olarak %6.5 değer kaybetti ve 56.289 dolara kadar geriledi. DeFi dünyasının önde gelen ismi Ethereum’da da günlük görünümde yaklaşık olarak %5’lik bir kayıp gözleniyor ve bununla birlikte kripto paranın fiyatı 4.062 dolara kadar düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu tür bir piyasada yeşil bölgede seyreden bir kripto para bulmak nadir olsa da imkansız değil. Bu yazının yazıldığı anlarda Decentraland (MANA) fiyatı yaklaşık olarak %9, The Sandbox (SAND) fiyatı ise %2’lik bir yükseliş gösterdi. Böylelikle, metaverse ilişkili bu kripto paralar, kısa bir süre içerisinde kendilerine ait yeni fiyat rekorlarını kırmış bulundular. Decentraland fiyatı 4.25 dolar ile 19 Kasım tarihinde yeni bir ATH oluşturdu.

İlgili Haber:  Satoshi Yolcu Gemisi Yeni Bir Şirkete Satıldı

Kripto para dünyasındaki gelişmeler ile bunların tek tek kripto paralar üzerindeki etkilerini belirlemek gerçekten de güç olsa da, piyasada söz konusu tokenlerin yeşil bölgede seyretmesinin nedeni olarak gösterilen birkaç tahmin var.

Herkes metaverse pastasından pay almaya çabalıyor. Hatta ülkelerin resmi kurumları bile. Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ada ülkesi Barbados, Decentraland üzerinde bir büyükelçilik açmaya hazırlanıyor. Microsoft da metaverse furyasına katıldı ve Nike da sanal ürünler için patent aldı.

Ancak tabii ki bütün bunlar sadece bizim yaşadığımız gerçekliğin sanal bir şekilde birebir aktarılması değil. Meta şirketi, isim değişikliği ile birlikte metaverse dünyasında hakimiyet kurmak istemesine rağmen kripto para borsası Gemini’ın son duyurusu fiyat artışını tetikleyen olay oldu. Böylelikle Winklevoss kardeşler Zuckerberg’ün meta dünyasına savaş açtı. Söz konusu kardeşler, merkezsiz bir metaverse evrenine aktarılmak üzere 400 milyon dolarlık bir sermaye artırımı gerçekleştirdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar