28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Manchester City “$ CITY” Taraftar Tokenini Piyasaya Sürüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Man. City kripto ligine dahil oluyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Man City, Socios ile ortaklaşa $ CITY tokenini başlattı.
  • Kulüp ayrıca Animoca ile blockchain oyunları ve koleksiyon ürünleri geliştiriyor.
  • Blockchain futbol koleksiyonları, NBA Top Shots kadar popüler hale gelebilir mi?

Premier ligin zirvesinde yer alan İngiliz futbol takımı Manchester City, gözünü son günlerde daha da prestijli olan kripto ligine dikmiş durumda…

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kulüp, taraftarlara VIP ödülleri, kulüp promosyonları, AR özellikleri ve Socios’un web sitesindeki kulüp anketlerinde oy kullanma olanağı sunan yeni bir $ CITY tokenini başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurdu.

Socios, daha önce üst düzey kulüplerle ortaklık açıklamıştı. Juventus, AC Milan, Barcelona ve Paris Saint-Germain, daha önce Malta merkezli Chiliz kripto projesi tarafından yürütülen Socios platformu aracılığıyla token çıkardı.

Ve $ CITY tokeni yeterli değilse Man City, blockchain oyunları ve koleksiyon parçaları oluşturmak için dijital eğlence şirketi Animoca ile de ortaklık kuruyor. Bunlar, Animoca tarafından yaratılan futbolla ilgili ilk dijital varlıklar olacak.

$ CITY Tokenleri Nasıl Kullanılacak?

Man City’nin dijital varlık dünyasındaki tasarımları iki yönlüdür. $ CITY tokeni, “değiştirilebilir” token olarak adlandırılır. Bu, Socios tokenlerinin diğer herhangi bir kripto para gibi alınıp satılabileceği ve kripto parada mal ve hizmetler için kullanılabileceği anlamına gelir.

Kulübün web sitesinde yapılan bir duyuruya göre, $ CITY tokeni “Manchester City’nin küresel hayran kitlesi için yeni bir dijital etkileşim katmanı oluşturarak onları sevdikleri kulübe daha da yaklaştırıyor.”

Animoca ile olan ortaklığı sayesinde ise Manchester City, dijital koleksiyonlar için mevcut trende katılmış olacak. Değiştirilemez tokenler (NFT’ler), Ethereum blok zincirinin dağıtılmış defterinde benzersizliklerini kanıtlayabilen dijital koleksiyon öğeleridir. Kısacası bunlar, Ethereum’un silinmez blok zincirindeki değerleri yeniden yazarak veya değiştirerek taklit edilemeyecek doğrulanabilir bir dijital nadirlik / kıtlık biçimidir.

İlgili Haber:  İşte Bitcoin ve Ethereum'un Savunması Gereken Destek Noktaları

Raheem Sterling, Cristiano Ronaldo’yu Yakalayabilir mi?

Hatta Amerikan Futbolu da aksiyona dahil olacak gibi görünüyor. NFL’de henüz bir dizi dijital ticaret kartı bulunmuyor ancak bireysel oyuncular piyasaya dahil olmuş durumda. Bu yılın başlarında, Tampa Bay Buccaneers oyuncusu Rob Gronkowski, dijital koleksiyon pazarı Opensea’daki Super Bowl galibiyetlerinin Şampiyona Serisi NFT ticaret kartlarını yayınladı. Gronkowski, şu anda en yüksek değere sahip spor NFT’leri rekorunu kırdı ve bu, ona açık artırmada 1.6 milyon Dolar kazandırdı.

Futbol NFT’leri için de oldukça geniş bir alan var. Portekizli futbol efsanesi Cristiano Ronaldo’nun bir NFT’si, Sorare’de 290 bin Dolara satıldı ve bu alanda rekor olarak tarihe geçti.

Raheem Sterling’in bu rekoru yakalamak için biraz daha çalışması gerekiyor…

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar