12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Manchester City’den İlginç Kripto Para Hamlesi: Bir Hafta Önce İmzalanan Ortaklık Bugün Askıya Alındı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Manchester City gibi ünlü bir Premier Lig kulübünün kripto para alanında nispeten az bilinen bir şirketle ortaklığını kamuoyuna duyurması ve ardından herhangi bir açıklama yapmadan bu ortaklığı askıya alması gerçekten alışılmadık bir durum…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyaca ünlü İngiltere Premier Ligi futbol kulübü Manchester City, imzalamadan önce gerekli özeni göstermediği için bir ​​kripto para firmasıyla olan ortaklığını askıya aldı.
  • City, Mart ayında da Chiliz blok zincirinde bir fan token başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Dünyaca ünlü İngiltere Premier Ligi futbol kulübü Manchester City, imzalamadan önce gerekli özeni göstermediği için bir ​​kripto para firmasıyla olan ortaklığını askıya aldı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Şirketi ile İlgili Kuşku Yaratan Detaylar

Daily Mail muhabiri Jack Gaughan’ın haberine göre, Manchester City 12 Kasım’da anlaşma imzaladığı kripto şirketi 3key Technologies hakkında detaylı bir soruşturma yürüttü. 12 Kasım’da imzalanan anlaşmanın temel amacının ise merkezi olmayan finans (DeFi) hakkındaki farkındalığı artırmak olduğu belirtilmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte The Guardian, futbol kulübü tarafından yapılan soruşturmada şirket yöneticileri ile ilgili bilgilerin doğrulanamadığını ve bunun, kulüpte ciddi bir kuşku yarattığını belirtti. Bu sürecin ardından da Manchester City’nin anlaşmadan çekildiği bildirildi.

Manchester City’den Başarısız Ortaklık

3key’in DeFi alanında yasal hizmetler sunan bir şirket olması ve üst düzey yöneticilerinin online ortamda çok göze batmayan bir profile sahip olması gibi bir ihtimal mümkün olsa da; mevcut bilgilerin eksikliği tabi ki şüphe yaratan bir detaydır. Bununla birlikte, Manchester City gibi ünlü bir Premier Lig kulübünün kripto para alanında nispeten az bilinen bir şirketle ortaklığını kamuoyuna duyurması ve ardından herhangi bir açıklama yapmadan bu ortaklığı askıya alması gerçekten alışılmadık bir durum.

İlgili Haber:  Manchester City “$ CITY” Taraftar Tokenini Piyasaya Sürüyor

Forbes’a göre Manchester City 4 milyar Dolarlık tahmini değeriyle dünyanın en değerli altıncı futbol kulübü konumunda yer alıyor. 3key anlaşmasının dışında kulüp, Mart ayında Chiliz blok zincirinde bir fan token başlatmak için Socios.com ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar