Bitmain’den yapılan satın alma sayesinde Marathon bir yandan elektrik maliyetlerinde büyük kazanç sağlarken bir yandan da madenci kapasitesini 23.560’a yükseltti.

Haberin Özeti

  • Marathon Patent Group, 10.000 yeni nesil S-19 Pro Miners satın aldı.
  • Anlaşma, toplam hashrate değerini 2,56 EH / s’ye getiriyor.
  • Şirket, Bitcoin fiyatındaki artışın olumlu olduğuna inanıyor.

Bitcoin alanında lider bir madencilik şirketi olan Marathon Patent Group Inc., 10.000 yeni nesil Antminer S-19 Pro ASIC Miners satın almak için Bitmain ile bir sözleşme imzaladı.

Marathon, anlaşmanın şirkete 23.560 madenci getireceğini ve 2.56 EH / s’lik toplam hashrate ile bölgedeki en büyük madenci olacağını açıkladı. Bu, Marathon’u dünya çapındaki en iyi 15 madencilik şirketi arasına yerleştirecek.

Anlaşma, madencilik kapasitesini artırmak için son zamanlarda Marathon tarafından yapılan bir serinin en sonuncusunu işaret ediyor; ayrıca Bitcoin fiyatının yeniden canlandığı bir zamana denk geliyor.

Şirket, Decrypt’e e-posta yoluyla yaptığı açıklamada “Son zamanlarda kamuya duyurulan girişimlerin bir devamı olarak bu anlaşmayı yaptık; hissedarlarımız için, bu anlaşmanın, değer yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz.” dedi. Bitcoin’deki artışın, mevcut büyüme planlarına duyulan güveni arttırdığı vurgulandı.

Ağustos Ayından Bu Yana Çeşitli Ortaklıklar Duyuruluyor

Ağustos ayında şirket, Bitmain ile 10.500 S-19 Pro Miners satın almak için 23 milyon Dolar’lık bir anlaşma yaptığını duyurdu. Firma, Ağustos anlaşmasının şirketin faaliyetlerini tamamlandıktan sonra 1.55 Exahash üreterek 13.520 yeni nesil madenci getireceğini vurguladı.

Ayrıca, Ağustos ayının sonlarında Marathon, Bitcoin madenciliği maliyetini yarıdan fazla düşüreceğini söylediği anlaşmada Fastblock Mining’in tamamının hisse senedi alımını duyurmuştu. Ancak anlaşma, tarafların kabul edilebilir oranlarda uzun vadeli bir güç anlaşmasına varamadığı gerekçesiyle Eylül ayında başarısız oldu.

Marathon, bu ayın başlarında ise, 105 megawatt’lık bir Bitcoin madenciliği veri merkezi için Beowulf Energy ile bir ortaklık girişimi duyurdu. Veri merkezinin, 2021’in ikinci çeyreğine kadar 3,320 EH / s’ye genişletme seçeneği ile 1,265 EH / s üretmesi bekleniyor. Firma sözcüsüne göre anlaşma, şirketin elektrik ve veri merkezi yönetimi için toplam madencilik maliyetlerini %38 oranında düşürecek ve gelecekte Bitcoin fiyatının düşmesi durumunda şirketi çok daha dayanıklı hale getirecek.

İlgili Haber:  Game of Thrones’un Yıldızı Maisie Williams Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Bununla birlikte şirket, özellikle mevcut Bitcoin fiyatlarının kendi operasyonları adına çok uygun olduğunu dile getiriyor.

“Başarılı Bir Operasyon İki Temel Etkene Bağlıdır”

Şirket, başarılı bir operasyon yürütmenin iki şeye bağlı olduğuna inanıyor: güç çıkışını artırmak ve Bitcoin üretme maliyetini azaltmak. Firma sözcüsünün açıklamaları ışığında şirket, bu stratejiyi devam ettirmeyi planlıyor.

Marathon sözcüsü, bu yılın başlarında Bitcoin’in yarı fiyatına düşmesinin yarattığı etki hakkında ise madencilik dünyasının çok zor günler geçirdiğini hatırlattı.

Şirket sözcüsü, küçük oyuncular için çözücü konumda kalmanın çok daha zor olduğunu vurgulayarak “Rekabetçi kalmak ve başarılı olmak için ölçek çok önemlidir. Bitmain ile olan benzersiz ilişkimiz ve bugüne kadar 23.560 madenci satın almamızın da kanıtladığı gibi, Bitcoin’in sene başındaki yarılanmasına rağmen şu an büyüyen bir konumdayız.” dedi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın