28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Marathon ve Beowulf’tan Bitcoin Madenciliği Veri Merkezi Ortaklığı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Marathon Patent Group bugün, Bitcoin madenciliği için Montana’da Beowulf Energy ile yeni bir ortak girişim kurulduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Marathon, Montana, Hardin’de bulunan 105 megavatlık (MW) bir enerji tesisi olan Beowulf’s Hardin Generating Station’a bitişik 20 dönümlük araziden oluşan Big Horn, Montana’daki Bitcoin Madencilik Veri Merkezini bulmak için Beowulf ile anlaşmalar yaptı. Beowulf, Hardin tesisinden Veri Merkezine 0,028 $ / kWh üretim maliyetiyle güç sağlayacak.

Binance indirim kodu

Greendage Generation, geçtiğimiz ağustos ayında 20 MW’tan başlayan benzer bir plan açıkladı. Buna karşılık, Marathon anlaşması onu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük Bitcoin operasyonu yapacak, ancak üretimi artırırken Greendage’den gelen rekabeti görebilecek. Greendage, önümüzdeki yıl tesisin toplam 104 MW’lık kapasitesini kullanmak için 2021’de enerji tüketimini artırmayı planladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Küresel olarak, ABD Bitcoin madenciliği, diğer uluslararası deneylere göre bir işletme olarak daha küçük olsa da 2020 boyunca daha da büyümeye devam ediyor. Cambridge Üniversitesi Bitcoin Elektrik Tüketimi Endeksi, Çin’in toplamda %71’in biraz üzerinde kullandığı küresel güç kullanımının 7,25 Gigawatt (GW) olarak tahmin edildiğini gösteriyor.

Bir iş stratejisi olarak, Bitcoin ve kripto para madenciliği enerji gerektiren bir kuruluştur. Bazıları bunun bir enerji israfı olduğunu ve dijital varlıkların tamamen çevresel bir yük olduğunu savunuyor. Ancak Marathon ve Beowulf arasındaki anlaşma, Montana eyaleti için işleri temsil ediyor.

Beowulf şu anda 2.3 Gigawatt’ın üzerinde elektrik üretim kapasitesine sahip ve bunu yönetiyor. Beowulf, gelecekteki blockchain ve veri merkezi genişlemesi için 500 Megawatt ayırdı.

Beowulf, ortak girişimin bir sonucu olarak Marathon’un hissedarlarından biri olacak. Marathon, Veri Merkezinde üretilen Bitcoin madenciliği çıktısının %100’ünü koruyacak.

Marathon Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Merrick Okamoto, “Beowulf ile bu ortak girişim, bir Bitcoin madenciliği tesisine sahip olmak için uzun bir yolculuğun tamamlanmasını temsil ediyor. Deneyimli bir bağımsız güç üreticisi ile ortaklık yapmak, Marathon’un enerjisinin kontrolünü ve kesinliğini korumamızı sağlıyor.”

İlgili Haber:  Bitcoin Boğa Koşusu Henüz Yeni Başlıyor Olabilir

Okamoto, şirketinin 11.500 yeni nesil Bitmain S19 Pro Antminers’ı (110 TH / s) Veri Merkezinde konuşlandıracağını söyledi. Bu madenciler, tam olarak konuşlandırıldıklarında 1.265 EH / s üretecekler. 2021’in 2. çeyreğine kadar tam dağıtım beklenmektedir. Okamoto, 500 S19 Pro Antminers’ın teslim edildiğini ve Veri Merkezinde konuşlandırıldığını söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar