26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Mark Cuban, Dogecoin ve Kendisi ile İlgili İddialara Cevap Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Mart ayında Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başlayan Dallas Mavericks basketbol takımı, DOGE ile gözle görülür seviyelerde satışlar gerçekleştirmişti. Mark Cuban ve ekibinin Dogecoin ile ilgili benzer yorumlar yapmasının ve bu alanda adımlar atmasının ardından kripto para topluluğu Mark Cuban’a biraz daha ihtiyatlı yaklaşmaya başladı. Kripto para topluluğundan bazı kişiler, milyarder ismin Dogecoin’in üzerinden kendisine fayda sağlamaya çalıştığını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Mark Cuban: Dogecoin (DOGE)’i Kendi Menfaatim İçin Kullanmıyorum

Cuban, yaptığı açıklamalarında, birçok şirketin müşterilerinin ödeme yapmak için Dogecoin’i tercih etmesinden dolayı artık DOGE’un “halkın ödeme yöntemi” haline geldiğini söylemişti. Bunun ardından Cuban, bir Bitcoin uzmanı ve aynı zamanda Morgan Creek Digital’in ortaklarından olan Jason A. Williams’ın, Cuban’a atfettiği Dogecoin’i menfaati için kullanma suçlamalarını reddetti. Cuban, Dogecoin’i menfaati için kullanmadığını söyledi ve amacının bu olmadığını belirtti. Cuban, Dogecoin’i, basketbol takımının taraftarlarının daha popüler bir ödeme şekli olan Bitcoin yerine DOGE’u tercih ettiği için desteklediğini söyledi.

Binance indirim kodu

Cuban bunun yerine, kendisinin yönettiği ve sahibi olduğu şirketlerin hizmetlerinin ve sattığı ürünlerin reklamını yaptığını ve Dogecoin’in de müşterileri arasında oldukça popüler bir ödeme yöntemi haline geldiğini iddia etti. Cuban’a göre, aralarında Dallas Mavericks basketbol takımının da olduğu birçok şirketin müşterilerinin %95’i, hizmet ve mal alırken Dogecoin kullanmayı tercih ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bitcoin Balinaları Merkez Bankası Görevi Görebilir”

Twitter üzerindeki tartışmada Cuban, Bitcoin’in bir değer birikimi aracı olarak kullanılabileceğini ancak bir para birimi haline gelme konusunda her daim sıkıntılar çekeceğini iddia etti. Cuban ayrıca, mevcut Bitcoin arzının büyük bir kısmının balinaların cüzdanlarında biriktiğini, bu durumun gelecekte bu balinaların merkez bankası rolü görerek piyasayı manipüle etmeye veya kontrol etmeye başlamalarına neden olabileceğini söyledi: “Bitcoin piyasasında, BTC arzının önemli bir kısmı balinaların cüzdanlarında bulunuyor. Bu balinalar, BTC’nin nerede ve nasıl bulunabileceğini kontrol ederek bir merkez bankası görevini üstlenebilir ve alım satımlarıyla piyasada deflasyon ya da enflason yaratarak piyasayı manipüle edebilirler.

İlgili Haber:  “Doge Day” Nedir? Dogecoin, Gerçekten 1 Dolara Yükselecek mi?

Dogecoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda Binance verilerine göre günlük yaklaşık olarak %8’lik bir yükseliş ile 0.31 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise bugün kayıplar ile karşılaştı. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 46.000 dolar civarında geziniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar