9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin’e Olan Büyük Desteğini Yineledi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin fiyatı, net bir performans sergileyemeyip konsolidasyon hareketi yapmasının ardından bu yıl yaşadığı popülaritenin bir kısmını kaybetmişe benziyor. Analiste göre ise altcoine ait teknik göstergeler DOGE fiyatının yükseliş trendine devam edebilmesi için bazı direnç noktaları gösteriyor. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.239 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Dogecoin Fiyatı 0.25 Doların Üstüne Çıkmakta Zorluk Çekiyor

Bitcoin fiyatının kripto para sektörünün tüm ilgisini üzerine çekmesinin ardından Dogecoin ise durağan seyretmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Şaka coini olan DOGE, fiyat hareketinin ne tarafa doğru olacağına dair net bir sinyal vermeden konsolidasyon hareketine devam ediyor. Fiyat hareketindeki bu durgunluk DOGE’un günlük büyüme oranını da negatif etkiliyor. Dünyanın en büyük onuncu kripto parası olan DOGE, simetrik bir üçgen formasyonunun zirvesine yakın seyrediyor ve bu yüzden analistlere göre büyük bir fiyat hareketi yakında yaşanabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analistlere göre mevcut fiyat seviyesinde gelişebilecek bir alış baskısı ile birlikte DOGE fiyatı bu üçgenin zirvesi olan 0.25 doları aşabilir. Analiste göre bunun yaşanması durumunda, DOGE fiyatı %78’lik bir ralli geçirerek 0.45 dolara çıkabilir.

Milyarder yatırımcı Mark Cuban’dan gelen bir destek hamlesi ise boğa lehine olan bu hedefin ulaşılmasını kolaylaştırabilir. Twitter Spaces üzerinden yaptığı son konuşmasında Cuban, Dogecoin hakkında konuşmaya devam edeceğini ve DOGE’un kripto para dünyasına giriş için harika bir örnek olduğunu söyledi.

Cuban, Dogecoin’in kripto paraları öğrenmek için ucuz bir yol olduğuna inanıyor. Cuban, DOGE satın almak isteyen kişilerin yalnızca bir Robinhood hesabı açarak 25 dolarlık DOGE satın almalarının yeterli olduğunu, bu yüzden DOGE’un kripto paralara giriş için uygun bir altcoin olduğunu ifade etti.

Robinhood’un kendi kripto para cüzdanını piyasaya süreceğini açıklamasının ardından Cuban, artık Dogecoin yatırımcılarının, favori altcoinlerini AMC gibi işyerlerinde harcayabileceğini belirtti. AMC CEO’su Adam Aron, daha önce paylaştığı bir ankette Twitter’daki takipçilerine DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul edip etmemesi gerektiğini sormuştu. Bunun ardından ise Elon Musk bu fikrin mantıklı olduğunu söylemişti. Daha sonra ise AMC gerçekten de DOGE ile ödeme kabul etmeye başladı.

İlgili Haber:  Ethereum Rekor Seviyeye Ulaştı - Bitcoin Rallisi Diğer Kripto Paralara Yayılıyor

Cuban, sözlerini şöyle tamamladı: “Bence Dogecoin topluluğunun bir parçası olmak eğlenceli görünüyor.”

Sıkı bir DOGE destekçisi olmasına rağmen Cuban, yalnızca 1.500 adet DOGE’a sahip olduğu açıklamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar