8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı Mark Cuban, Ethereum Fiyatı ve Dogecoin ile İlgili Açıklama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 58.000 doları aşmasına rağmen piyasadaki tüm kripto paralar eşit bir şekilde yükseliş gösteremedi. Mark Cuban, kripto para alanına yeni giriş yapan yatırımcılara hangi kripto parayı önerebileceği sorusuna ise Ethereum fiyatı için yüksek beklentilerinin olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Binance indirim kodu

Mark Cuban: “Ethereum Fiyatının Yüksek Bir Potansiyele Sahip Olduğunu Düşünüyorum”

Cuban, CNBC programı “Make It”e yaptığı açıklamalarında, Ethereum fiyatının en fazla yükseliş potansiyeline sahip olduğunu düşündüğünü ve Bitcoin’in de altından daha altın olduğuna inandığını söyledi.

Binance indirim kodu

Bunun ardından ünlü milyarder, kripto paralar ve bunların topluluklarının piyasayı nasıl etkileyebileceğini anlayabilmek için ilk olarak Dogecoin’i önerdiğini belirtti. Bu yılın başlarında Dogecoin, destekçileri ve kendi topluluğu sayesinde piyasa değeri olarak dünyanın en büyük 10 kripto parası arasına girmişti. Cuban ayrıca Dogecoin’i eğlence için önerdiğini de dile getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte, uzmanların kripto paraları genel olarak riskli, volatil ve spekülatif olarak değerlendirdiğini de unutmamak gerekiyor. Uzmanlar yatırımcıların yalnızca kaybetmeyi göze aldıkları paralarını kripto paralar için harcamalarını belirtiyor.

Mark Cuban’ın gerçekten de geniş bir kripto para portföyü bulunuyor. Ünlü yatırımcının cüzdanında Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve NFT’ler ile birçok Blockchain şirketinin kripto paraları bulunuyor. O yüzden bunun Cuban’ın Ethereum, Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili ilk açıklaması olmadığını söyleyebiliriz.

Cuban ETH ile ilgili yorumlarına şöyle devam etti: “Keşke ETH’ye daha erken girebilseydim. Çünkü gerçek bir para birimine en yakın kripto para bence ETH olabilir.”

Cuban ayrıca Bitcoin’in altına karşı daha iyi bir alternatif olduğuna inandığını pek çok kez tekrarladı. Cuban, bu görüşünü tasarımsal olarak BTC’nin yalnızca sınırlı sayıda var olabileceğine ve algoritmasına dayanan nadirliğine dayandırıyor. Buna ek olarak, her ne kadar Dogecoin bir şaka olarak yaratılsa da Cuban bu kripto para için bir kullanım senaryosu olduğuna inanıyor: “Bence DOGE, alışveriş yapmak ve hizmet satın almak için kullanılabilecek bir araç. Bir ödeme aracı için kullanılacaksa, DOGE’un topluluğunun bu iş için en güçlü kripto para topluluğu olduğunu düşünüyorum.

İlgili Haber:  Dogecoin vs Shiba Inu: Köpek Coinlerin Savaşı

ETH’nin fiyat artışı bu yıl Bitcoin’ini büyük ölçüde geride bıraktı. Altcoin fiyatı 2021 yılının başlarından bu yana %379 yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar