9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Milyarder Yatırımcı Mark Cuban, Ethereum Fiyatı ve Dogecoin ile İlgili Açıklama Yaptı!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin fiyatının 58.000 doları aşmasına rağmen piyasadaki tüm kripto paralar eşit bir şekilde yükseliş gösteremedi. Mark Cuban, kripto para alanına yeni giriş yapan yatırımcılara hangi kripto parayı önerebileceği sorusuna ise Ethereum fiyatı için yüksek beklentilerinin olduğunu söyleyerek cevap verdi.

blank

Mark Cuban: “Ethereum Fiyatının Yüksek Bir Potansiyele Sahip Olduğunu Düşünüyorum”

Cuban, CNBC programı “Make It”e yaptığı açıklamalarında, Ethereum fiyatının en fazla yükseliş potansiyeline sahip olduğunu düşündüğünü ve Bitcoin’in de altından daha altın olduğuna inandığını söyledi.

blank

Bunun ardından ünlü milyarder, kripto paralar ve bunların topluluklarının piyasayı nasıl etkileyebileceğini anlayabilmek için ilk olarak Dogecoin’i önerdiğini belirtti. Bu yılın başlarında Dogecoin, destekçileri ve kendi topluluğu sayesinde piyasa değeri olarak dünyanın en büyük 10 kripto parası arasına girmişti. Cuban ayrıca Dogecoin’i eğlence için önerdiğini de dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, uzmanların kripto paraları genel olarak riskli, volatil ve spekülatif olarak değerlendirdiğini de unutmamak gerekiyor. Uzmanlar yatırımcıların yalnızca kaybetmeyi göze aldıkları paralarını kripto paralar için harcamalarını belirtiyor.

Mark Cuban’ın gerçekten de geniş bir kripto para portföyü bulunuyor. Ünlü yatırımcının cüzdanında Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve NFT’ler ile birçok Blockchain şirketinin kripto paraları bulunuyor. O yüzden bunun Cuban’ın Ethereum, Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili ilk açıklaması olmadığını söyleyebiliriz.

Cuban ETH ile ilgili yorumlarına şöyle devam etti: “Keşke ETH’ye daha erken girebilseydim. Çünkü gerçek bir para birimine en yakın kripto para bence ETH olabilir.”

Cuban ayrıca Bitcoin’in altına karşı daha iyi bir alternatif olduğuna inandığını pek çok kez tekrarladı. Cuban, bu görüşünü tasarımsal olarak BTC’nin yalnızca sınırlı sayıda var olabileceğine ve algoritmasına dayanan nadirliğine dayandırıyor. Buna ek olarak, her ne kadar Dogecoin bir şaka olarak yaratılsa da Cuban bu kripto para için bir kullanım senaryosu olduğuna inanıyor: “Bence DOGE, alışveriş yapmak ve hizmet satın almak için kullanılabilecek bir araç. Bir ödeme aracı için kullanılacaksa, DOGE’un topluluğunun bu iş için en güçlü kripto para topluluğu olduğunu düşünüyorum.

İlgili Haber:  Mark Cuban: NFT’ler Küçük İşletme ve Sanatçılar İçin Yeni Gelir Kaynakları Yaratabilir

ETH’nin fiyat artışı bu yıl Bitcoin’ini büyük ölçüde geride bıraktı. Altcoin fiyatı 2021 yılının başlarından bu yana %379 yükseldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend