8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Mark Cuban Kripto Paralarda Spekülasyonlar Yaşandığını Söyledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Mark Cuban, birçok insanın kripto paraları sahip oldukları özelliklerden dolayı değil, belki başkaları da bu kriptoyu alır ve fiyatlar yükselirse kar ederim mantığıyla satın aldığını kabul ettiğini söyledi.

Binance indirim kodu

“Evet, aşırı miktarda spekülasyon var” tweet’iyle Çarşamba günü durumun farkında olduğunu ifade eden milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi Mark Cuban, yine de bu durumun bu tür köklü değişikliklere neden olan teknolojilerin çoğunda yaşandığını savundu.

Binance indirim kodu

Cuban, tarihte her zaman, eskide kalmış kuruluşların yeni teknolojileri başlarda reddettiğini, daha sonra ise benimsediklerini düşündüğünü söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mark Cuban Sadık Bir Dogecoin Savunucusu Olmasıyla Tanınıyor

Cuban ayrıca Twitter’da oluşturduğu bir tweet dizisiyle kripto paraların devrimsel bir inovasyon olduğunu savundu. Cuban’a yönelik eleştiriler ise, bir şaka olarak başlayan Dogecoin’i yoğun bir şekilde savunması nedeniyle yapılıyor. Bazı uzmanlar Cuban’ın bu nedenle yatırımcılara para kaybettirdiğini söylüyor.

1999 yılında kendi girişim şirketi Broadcast.com’u Yahoo’ya satarak milyarder olan teknoloji girişimcisi Cuban, şimdiye kadar Dogecoin’in en sadık savunucularından biri olmasıyla tanınıyor. Bu hafta Ellen DeGeneres Show’a katılan Cuban, bu programda da görüşlerini yineledi ve Dogecoin’in kripto paralara adım atmak isteyen yatırımcılar için eğlenceli bir giriş metodu olduğunu savundu ve Dogecoin’e yatırım yapmanın piyango bileti almaktan daha mantıklı olduğunu söyledi.

“Kripto Paraların Soyut Olmadığının Anlaşılması Lazım”

Aynı programda kripto paraların artan kullanım alanlarına da dikkat çekildi. Cuban, non-fungible token’lar (NFT), akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarıyla dijital para birimlerine olan talebin artabileceğini ve bununla birlikte kripto paraların fiyatlarının da destekleneceğini savundu: “Ethereum, Doge, BTC farketmez, hangi kripto paraya bakarsanız bakın sadece soyut bir şey görüyorsanız tam anlamıyla bakmamışsınız demektir. Bu kripto paralara baktığınızda akıllı sözleşmeler, programlama dilleri ve var olan endüstrileri kökünden değiştirebilecek yeni metotlar görüyorsanız doğru yoldasınızdır.”

İlgili Haber:  Cardano, Coinbase Listelemesinin Etkisiyle Yükselirken; Bitcoin Kayıplarını Telafi Etmeye Çalışıyor

Beklendiği üzere, Dogecoin birçok farklı kesimden eleştirilerin odağı olmaya devam ediyor. Ünlü yatırımcı Michael Burry, Dogecoin’in geçmişte yer alan piyasa balonlarına benzediğini ifade etmiş, Bitcoin savunucusu Mike Novogratz ise Dogecoin satın alımından kaçınılması gerektiğini söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar