1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Mark Cuban’a Göre Dogecoin ve Bitcoin Son Derece Meşru

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Amerikalı milyarder Mark Cuban, kripto varlıkları hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Mark Cuban, kripto varlıklarına gösterdiği büyük ilgisi ve yatırımları ile tanınıyor.
  • Cuban, Bitcoin’in Altın’dan daha esnek bir değer deposu olduğunu düşünüyor.
  • Ayrıca Ethereum’daki akıllı sözleşmelerin, bankacılık sektörünü alt üst edebileceğini düşünüyor.

Milyarder girişimci, yatırımcı ve Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi Mark Cuban, kripto para hakkında görüşlerini paylaşmaya devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin

62 yaşındaki yatırımcının en çok ilgi gösterdiği kripto paralar, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin.

Cuban, Bitcoin’i ve Altın’ı “finansal dinler” olarak tanımlıyor. Buna ek olarak Bitcoin’in herhangi bir teslimat sorunu olmadan takas edilebilmesi ve kolayca saklanabilmesinin önemli bir avantaj olduğunu belirtiyor.

Cuban, ayrıca, “Ethereum’daki Akıllı Sözleşmeler, dijital öğeleri doğrulamada ve satın almada mevcut alternatiflere göre çok daha iyi, ucuz ve hızlı.” dedi ve söz konusu yeni finansal araçların, mevcut bankacılık sistemine ciddi zarar verebileceğini söyledi.

DOGE ve Mark Cuban

Cuban, Dogecoin ile ilgili, “Daha fazla şirket ve hizmet Dogecoin’i benimsedikçe kripto para çok daha kullanışlı bir para birimi olabilir ve bu sayede yatırımları bankadaki Dolarlardan daha sağlıklı bir şekilde tutabilir.” ifadelerini kullandı.

Cuban’ın takımı Dallas Mavericks, Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul eden birkaç işletmeden biridir. Newegg, Air Baltic ve Kanadalı internet servis sağlayıcısı EasyDNS de DOGE’u ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketler arasında yer alıyor.

Cuban, Dogecoin ile ilgili açıklamalarını “Evet, bir şaka artık yasal.” diyerek bitirdi.

Dogecoin gerçekten de bir şaka coini olarak başlatıldı. Billy Markus ve Jackson Palmer kripto parayı 2013’te altcoin basma çılgınlığıyla dalga geçmek için yarattılar.

İlgili Haber:  Google Verilerine Göre Bitcoin ve DeFi'ye Olan İlgi Azalıyor

2021’e gelindiğinde ise Tesla CEO’su Elon Musk’ın attığı tweetlerle DOGE fiyatı güçlü bir şekilde katlandı. Dün Elon Musk, bir sonraki SNL’de kendisinin de yer aldığı Dogecoin ile ilgili bir skeç videosunun yayınlanacağını doğruladı; bu haber üzerine DOGE fiyatı %10 artış yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar