12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Mars Ekonomisi Kripto Para Üzerine mi Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, son birkaç ayda bir ivmeli bir yükseliş yaşadı. Böylece bitcoin ve kripto para topluluğundakilerin “Ay’a Yolculuk” adını verdiği ilerlemeyi gerçekleştirdi. Bitcoin fiyatı, kurumsal benimseme ve ödeme devi PayPal’ın desteğiyle bu ay tüm zamanlarının en yüksek seviyelerine ulaştı. Tüm bu güzel gelişmelerin ortasında, bu ayın başlarında elektrikli otomobil şirketi Tesla, bilançosuna bitcoin ekleyebileceğini söyledi. Aynı zamanda havacılık şirketi SpaceX’in de genel müdürü olan Elon Musk, gelecekteki bir Mars ekonomisinin bitcoin gibi bir kripto paraya dayanabileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz hafta etkili yapay zeka araştırmacısı ve podcaster Lex Fridman’ın paylaştığı bir tweet’e yorum yapan Musk, “Mars ekonomisinin kripto üzerinde çalışacağını” belirtti. Bunun bitcoin mi yoksa başka bir küçük kripto para mı olacağı hakkındaki düşüncesini ise belirtmedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir başka yorumcu, artık feshedilmiş kripto para ve Mars “kolonizasyon” projesi olan Marscoin’den söz açtı. Ancak Marscoin de son yıllarda kripto para piyasasını sular altında bırakan son derece uzmanlaşmış, ancak büyük ölçüde kullanılmayan dijital tokenlerin sayısına bir yenisini eklemekten öteye gidemedi.

Tesla’nın yükselen hisse fiyatını bu yıl küresel zenginler listesinin tepesine taşıyan milyarder bir seri girişimci olan Musk için, Mars’a insanlı görevler uzak bir olasılık değil. Musk, bunu kısa vadeli bir hedef olarak görüyor.

Bu ayın başlarında Musk, SpaceX’in insanları 2026 yılına kadar Mars’a indireceğinden “son derece emin” olduğunu söyledi. “Şansımız yaver giderse, belki de dört yıl sonra. Oraya iki yıl içinde bir araç göndermek istiyoruz.”

Elon Musk, Mars’ı kolonileştirmeyi kendine amaç edindi

Ekim ayında Elon Musk Mars Society’nin kurucusu Robert Zubrin’e bir demeç verdi. Musk bu demeçte Mars’ın kolonileştirilmesini, insanlığın “bildiğimiz haliyle bilincin sürekliliğini sağlamak” için yapması gerektiğini düşündüğü bir şey olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Enflasyonun Faizi Geride Bıraktığı Bir Ortamda Çare Bitcoin mi

Bitcoin ve kripto para topluluğu, Musk’ın 2020’nin başında bir podcast’te “ne burada ne de orada bitcoin’de” olduğunu ifşa etmişti. Buna rağmen kripto izleyicilerine bitcoin meme’leri ve kriptik referanslar göndermeyi ihmal etmedi. Bu şekilde kripto ile tekrar tekrar dalga geçen Musk’ın kriptoya olan ilgisine kesin gözüyle bakılıyor.

Musk’ın kripto para piyasasındaki etkisi yüksek. Öyle ki, bu ay yine bir referans yaptığında “şaka” kripto para dogecoin’in fiyatı dahi keskin bir şekilde yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar