30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Marvel, Resmi NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Çizgi roman devi Marvel, bu yıl içinde dijital koleksiyonlar, 3D modeller ve NFT çizgi romanları piyasaya süreceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Marvel Entertainment, bu yıl resmi NFT koleksiyonlarını başlatmak için dijital koleksiyon platformu VeVe ile ortaklık kurdu.
  • VeVe ayrıca DC Comics ve diğer birçok eğlence markasıyla da çalışıyor.

Disney’in sahibi olduğu Marvel Entertainment, bu hafta VeVe Digital Collectibles uygulaması ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Çizgi roman devi, ilk resmi NFT’lerini bu yılın sonlarında yayınlayacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Spider-Man, Avengers ve X-Men NFT’leri Yakında Piyasaya Sürülecek

Başlangıçta bir çizgi roman devi olan Marvel, artık küresel ölçekte bir eğlence ikonuna dönüştü. Şirket, Spider-Man, Avengers ve X-Men gibi klasik süper kahramanlarını pek çok farklı filme, TV şovuna, video oyunlarına ve ticari ürünlere dönüştürdü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Marvel, son yaptığı basın açıklamasında, VeVe ile yaptığı ortaklık kapsamında bu yılın sonlarına kadar çeşitli NFT koleksiyonları, 3D modeller ve dijital çizgi romanları piyasaya süreceğini duyurdu. Marvel ve VeVe henüz yaklaşmakta olan NFT koleksiyonlarına dair herhangi bir görüntü paylaşmadı.

DC Comics ve Marvel Rekabeti NFT Piyasasına da Taşınıyor

Orbis Blockchain Technologies’e ait olan VeVe, Marvel’ın çizgi roman endüstrisindeki en büyük rakibi DC Comics ile de halihazırda çalışıyor. Şirket, bu kapsamda, Batman ve Superman gibi popüler karakterlere dayalı çeşitli dijital koleksiyonlar sunuyor. Platform ayrıca Adventure Time, Star Trek, Jurassic Park ve Ghostbusters gibi markaların lisanslı NFT’lerini de satıyor.

NFT piyasası, 2021 yılının ilk çeyreğinde 1.5 milyar Dolardan fazla ticaret hacmi üreterek oldukça kapsamlı bir patlama yaşadı. Yılın ikinci çeyreğine girilmesi ile birlikte piyasada bir düşüş yaşansa da NFT ticaretindeki hareketlilik belli ölçüde devam ediyor.

İlgili Haber:  Burger King, NFT Kampanyası Başlatıyor: İşte Detaylar

Öte yandan DC’nin dijital 3D model koleksiyonları, 2020’nin sonlarından beri VeVe’nin uygulamasında mevcut. VeVe, platformu aracılığıyla bugüne kadar toplam 340.000’den fazla kullanıcı tabanı ile 580.000’den fazla NFT sattığını belirtiyor. Kullanıcılar, VeVe’den satın aldıkları NFT’leri uygulamanın ikincil pazarında da satabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar