25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Mastercard, Alışveriş Yaptıkça Kripto Para Bonusu Veren Kredi Kartı Çıkaracak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Mastercard ve kripto para borsası Gemini, Salı günü yaptıkları açıklamada iki şirketin işbirliğine gideceğini söyledi. İşbirliği kapsamında bu yaz, alışveriş yaptıkça ödül olarak kripto para veren bir tür kredi kartı piyasaya çıkarılacak.

Binance indirim kodu

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss gelişmeyi şöyle değerlendirdi: “Mastercard kendini geliştirmeye devam ediyor ve hem endüstrinin hem de tüketicilerin taleplerini dinleyerek kripto para piyasasındaki etkisini arttırıyor. Mastercard ile anlaşmaya vararak, ilk kez canlı olarak kripto para ödülü veren bir kartı hayata geçirdik ve kripto paraların günlük hayattaki kullanımlarına bir yenisini daha ekledik.”

Binance indirim kodu

İşbirliği ile birlikte müşteriler, yaptıkları harcamalarında, alışverişlerinin çeşidine de bağlı olarak %3’e varan oranlarda, Bitcoin ya da Gemini borsasındaki diğer 30 kripto biriminden birini ödül olarak kazanacak. Ödüller, restoran kategorisinde %3, yiyecek içecek alışverişi kategorisinde ise %2 olarak belirlendi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tüketicilerin Kripto Para Kazançları Direkt Olarak Gemini Hesaplarına Aktarılacak

Mastercard’ın dijital varlıklar ve blockchain ürünleri departmanı müdürü Raj Dhamodharan, tüketicilerin belirlenmiş iş yerlerindeki harcamalarından sonra artık kripto para olarak ödül kazanma şansına sahip olduklarını söyledi.

Kazanılan dijital para birimi ödülleri, otomatik olarak gerçek zamanlı olarak kart sahibinin Gemini hesabına aktarılacak. 2014 yılında kurulan kripto para borsası Gemini’a göre, bu sayede kart sahipleri ödülleri üzerinde tam bir kontrole sahip olacak.

Planlanan bu yenilikler, Gemini’yın 2021 yılının Ocak ayında piyasaya sürdüğü kredi kartının üzerine eklenecek.

Çok Sayıda İnsan Yeni Kredi Kartını Almak İçin Sıraya Girdi

Yeni kartın önümüzdeki yaz müşterilerin eline geçmesi bekleniyor. Şirketin açıklamasına göre 140.000 kişi karta sahip olmak için sırada bekliyor. Kart, ABD’deki 50 eyalette geçerli olacak ve Mastercard’ın kullanıldığı tüm işyerlerinde çalışacak.

İlgili Haber:  IMF: "Bretton Woods, Ekonomiyi Korumak için Tekrar Gerekli". Peki Bitcoin?

Visa ve PayPal gibi diğer ödeme devleri de kripto paralar ile bağlantılı çeşitli opsiyonları müşterilerine sunmayı geçmişte denemişti.

Bitcoin, son iki ayın en düşük seviyelerinden, Salı günü 55.000 dolara kadar tekrar fırladı. Dünyanın en büyük kripto parası Nisan ayının başlarında 65.000 doların hemen altına kadar ilerleyip kendisine ait olan tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Geçen yıla oranla yatırımcılarına %600 kazanç getiren Bitcoin, kurumsal adaptasyon adımlarıyla da insanların günlük yaşantılarıyla giderek iç içe giriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar