26 Mayıs 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Mastercard, Kripto Analiz Firması CipherTrace’i Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir kripto para analiz firması olan CipherTrace, işletmelerin “risklerini tanımlamalarına ve anlamalarına” yardımcı olmak amacıyla Mastercard tarafından satın alındı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Küresel ödeme devi Mastercard, kripto para analiz firması CipherTrace’i satın aldığını açıkladı.
  • Mastercard, gelişmekte olan kripto varlık ekosistemi için “ek şeffaflık ve destek” sağlamak amacıyla CipherTrace’i satın aldığını duyurdu.
  • CipherTrace, kripto para odaklı kara para aklamayı önleme, adli analiz ve blok zinciri tehditleri istihbarat çözümlerinde uzmanlaşmıştır.

Mastercard, gelişmekte olan kripto varlık ekosistemi için “ek şeffaflık ve destek” sağlamak amacıyla kripto para izleme firması CipherTrace’i satın aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Mastercard ve CipherTrace Ortaklığı

CipherTrace, kripto para işlemlerinin izlenmesini ve anonimleştirilmesini sağlayan bir analiz platformu olarak kripto para odaklı kara para aklamayı önleme, adli analiz ve blok zinciri tehditleri istihbarat çözümlerinde uzmanlaşmıştır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mastercard ve CipherTrace’in entegre hizmeti, şirketlerin “risklerini tanımlamalarına ve anlamalarına; ayrıca kripto varlık düzenleme ve uyumluluk yükümlülüklerini yönetmelerine” yardımcı olacak.

Mastercard’ın Kripto Para İlgisi

Mastercard Siber Güvenlik ve İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Kripto varlıkların, ödeme yapma ve ödeme alma gibi günlük eylemlerden, dönüşen ekonomilere birçok şeyi verimli hale getirebilecek ve ticareti yeniden tasarlayabilecek bir potansiyeli var. Kripto varlık ekosisteminin hızlı büyümesiyle birlikte; bunun güvenilir ve emniyetli olmasını sağlama ihtiyacı da ortaya çıkıyor. Amacımız; tam da bunu yapmak için Mastercard ve CipherTrace’in tamamlayıcı yeteneklerini geliştirmektir.” ifadelerini kullandı.

Mastercard, bu yılın başlarında da “belirli kripto paraları doğrudan ağ üzerinde destekleme” planları yaptığını duyurmuş ve bu anlamda kripto alanına artan ilgisini kanıtlamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar