5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Mastercard, Kripto Para Entegrasyonunu Duyuracak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Mastercard’ın ödeme ağındaki kullanıcılar, yakında kripto para kabul edebilecek ve müşterilere kripto parada çeşitli ödüller sunabilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Mastercard’ın ödeme ağındaki kullanıcılar, yakında kripto para kabul edebilecek ve müşterilere kripto parada çeşitli ödüller sunabilecek.
  • Mastercard, kripto para entegrasyonunu hayata geçirmek için kullanıcılar ve kurumsal işletmeler adına kripto saklama hizmetleri sağlayacak olan Bakkt firması ile ortaklık kuruyor.

CNBC tarafından duyurulan bir habere göre, finansal hizmetler devi Mastercard, ödeme ağındaki binlerce bankanın ve milyonlarca kullanıcının yakında kripto para kullanmaya başlayabileceğini duyurmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Kripto Paralar, Mastercard’a Geliyor

Mastercard, kripto para entegrasyonunu sağlamak için kullanıcılar ve kurumsal işletmeler adına kripto saklama hizmetleri sağlayacak olan Bakkt firması ile ortaklık kuruyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2018’de piyasaya sürülen Bakkt, Coinbase Custody ve Anchorage gibi bir “Bitcoin saklama hizmeti” olarak tasarlandı.

Mart ayında ise Bakkt, kripto cüzdanını ve kripto uygulamasını başlattı. Bakkt uygulaması, tüketicilerin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanmasına ve Starbucks da dahil olmak üzere çeşitli katılımcı markalarda özgürce harcama yapmalarına olanak tanıyor.

Bu ay itibariyle Bakkt, Nasdaq borsasında işlem görmeye başladı. Bakkt hisse senedi İlk gününü, açılış fiyatı olan 9.41 Dolardan %6.41 oranında düşüşle 8.76 Dolar seviyesinde kapattı. Buna karşın Bakkt hisse senedi bugün 12.28 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Mastercard ve Bakkt Ortaklığı

Mastercard ve Bakkt ortaklığı, Bitcoin cüzdanları, kripto etkin kredi ve banka kartlarında kripto para ödülleri kazanma yeteneği ve ödüllerin dönüştürülebildiği seçili havayolu veya otel programlarına katılım da dahil olmak üzere Mastercard ödeme ağına çok sayıda kripto para hizmeti getirecek.

Mastercard’ın dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherry Haymond, kriptoya artan kurumsal ilginin Mastercard’ın kararının arkasındaki temel itici güç olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Cardano Kurucusu Hoskinson: “Kripto Paralar, Afganistan'ı Kaostan Kurtarmaya Yardımcı Olabilir”

Mastercard, Bitcoin ETF’sini Takip Ediyor

Mastercard’ın haberi, küresel kripto para piyasasındaki bir haftalık patlayıcı bir fiyat performansından sonra geliyor.

Geçen hafta Çarşamba günü lider kripto para Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 66.930 Dolara ulaştı. Ertesi gün ise piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.366 Doları gördü.

Kripto paranın son zamanlardaki yükselişi, büyük ölçüde ABD’deki ilk düzenlenmiş yatırım aracı olan Proshares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin piyasaya sürülmesinden kaynaklandı.

ProShares’in ardından Cuma günü de Valkyrie’nin Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si onaylandı ve işlem görmeye başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar