29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

MasterCard Kripto Paraları Destekleyeceğini Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MasterCard, 2021’de kripto paraları destekleme planlarını duyurdu ve yaklaşık bir milyar kullanıcısının 30 milyondan fazla tüccara dijital varlıkları harcamasının yolunu açtı.

Binance indirim kodu

Firma, bunun tüccarları yeni müşterilere açabileceğine ve halihazırda geleneksel itibari para seçenekleri üzerinden dijital varlıklara geçiş yapan mevcut müşterilerle sadakat oluşturabileceğine inanıyor.

Binance indirim kodu

Meselenin seçimle ilgili olduğunu belirten MasterCard, kripto paraları kullanmaya başlamayı önermek için değil ancak müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital değeri taşımasını sağlamak için çalıştıklarını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Küresel ödeme devi, “güvenilirliği ve sağladığı güvenlik” nedeniyle stabilcoinleri desteklemeyi planladığını belirtirken entegre edeceği belirli kripto paraları şu anda adlandırmayı reddetti.

Bununla birlikte Mastercard, olası varlıkları değerlendireceği dört temel kriter sundu: tüketici gizliliği ve güvenliği, sıkı müşteri tanımlama uyumluluğu, yerel yasa ve düzenlemelere bağlılık ve ödeme aracı olarak istikrar dahil olmak üzere sağlam tüketici korumaları.

MasterCard ayrıca, merkez bankası dijital para (CBDC) girişimlerini desteklemek için “dünyanın dört bir yanındaki birçok büyük merkez bankasıyla aktif olarak etkileşimde bulunduklarını” da belirtti.

Geçen yıl firma, bir merkez bankası dijital parasının MasterCard altyapısını kullanarak tüketici satın alımlarını gerçekleştirmek için nasıl kullanılabileceğini göstermek amacıyla bir sanal alım aracı yayınlamıştı.

Firma, müşterilerinin kriptoya olan ilgisini önemsiyor

MasterCard’ın duyurusunda, müşteriler arasında dijital varlıklara olan talebin arttığı ve birçok kullanıcının mevcut boğa piyasasında MasterCardları ile kripto varlıkları satın aldığı bildirildi.

Dijital varlıkların, ödeme dünyasının daha önemli bir parçası haline geldiğine dikkat çeken firma, müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin, geleneksel veya kripto olmak üzere dijital değeri istedikleri gibi taşımalarını sağlamak için çalıştıklarını ve bu konudaki nihai kararı müşterilerine bıraktıklarını ifade etti.

MasterCard, halihazırda dağıtılmış defter teknolojisini keşfetmeye önemli kaynaklar ayırdı ve şirket şu anda 89 blok zinciri patenti tutarken 285 başvuru daha beklemede.

İlgili Haber:  Bitcoin, ABD - Çin Ticaret Savaşına Karşı Bir Koruma Olabilir

Ödeme sağlayıcısı, kripto kartları oluşturmak için Wirex ve BitPay ile ortaklık kurarak bir süredir kripto ödemeleri yapıyor ancak hiçbir kripto para MasterCard’ın ağından geçmiyor.

MasterCard’ın atağı kurumsal benimselemelerin en tazesi oldu

MasterCard’ın duyurusu, son birkaç hafta içinde ortaya çıkan ve bir dizi kripto paranın kurumsal olarak benimsenmesine yönelik hareketlerin en sonuncusu oldu. Tesla, bu hafta nakit rezervinden 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu ve yakında arabaları için Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini ilan etti.

Geçtiğimiz hafta PayPal, sınırlı kripto ticaret hizmetleri “beklentileri aştıktan” sonra 26 milyon tüccar için kripto ödemeleri sunacağını duyurarak kripto parayı ikiye katladı.

Bundan bir hafta önce de Visa Başkanı ve CEO’su Al Kelly, Q1 kazanç çağrısı sırasında kripto ödemelerine ve girişimlere olan bağlılığını yineledi.

Finansal hizmet sağlayıcısı RBC Capital Markets, Apple’ın Tesla’nın izinden gitmesi gerektiğini belirterek diğer teknoloji firmalarının, kripto para dünyasına girecek sıradaki isimler olacağına dair spekülasyonlar da ortaya çıkmaya başladı. RBC analisti Mitch Steves, müşterilere Apple Wallet’ta bir kripto borsası geliştirmenin büyüme için oldukça büyük ve yeni bir pazar yaratacağını yazdı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar