30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

MATIC, Binance Coin (BNB), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Toparlanma dalgasının başlamasıyla birlikte Binance Coin ve Tron kritik destek noktalarını tekrar ele geçirerek sağlam bir yükseliş yaptılar. Diğer taraftan MATIC ise, fiyat keşfi yapmasının ardından 23 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

MATIC

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MATIC fiyatı analiste göre yükselen bir üçgen formasyonundan (sarı) bir çıkış yapmasının ardından fiyat keşfi moduna girdi ve 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kama formasyonu (beyaz) oluşturdu.

20 Aralık tarihinden itibaren %32’nin üstünde bir ralli gerçekleştiren altcoin, analiste göre kritik direnç noktaları olan 2.19 ve 2.52 dolar seviyelerini aşmayı başardı. Bunun sonucunda MATIC fiyatı 23 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarken analiste göre Supertrend göstergesi de boğa lehine gözüktü.

Fiyatta ATH değerine ulaşılsa da OBC göstergesi 8 Aralık tarihindeki zirvesine bile çıkamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC fiyatı 2.52 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi keskin bir düşüş göstermesinin ardından orta hatta yakın bir konumdan destek bulurken AO göstergesi ise alıcılar lehine gözüktü ancak alıcıların gücünün azaldığına dair ipucu verdi.

Binance Coin (BNB)

blank

Analiste göre BNB fiyatı, boğaların güçlü bir direnç noktası olan 532 doları aşmasıyla birlikte yükselen bir kanal oluşturmuştu.

Analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda, boğaların sürekli olarak test ettiği 550 dolar seviyesinde bir direnç gözleniyor. Analist, en yakın test seviyesinin ise 20 SMA göstergesi ile (kırmızı) çakışan alt kanala yakın bölgede yer aldığını düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı 546.6 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 58 seviyesinde bulunuyor ve analiste göre boğa lehine bir görünüm veriyor. Analiste göre DMI göstergesi RSI ile paralel seyretse de ADX ise altcoin için zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Basic Attention Token (BAT) - Altcoin Fiyat Analizi - 27 Kasım

Tron (TRX)

blank

17 Aralık tarihinde TRX fiyatı simetrik üçgeninden bir çöküş yaşamıştı. Bu tarihten itibaren ise altcoin fiyatı, 23 Aralık tarihine kadar bir alçalan kanal (sarı) içerisinde bulunarak sürekli bir şekilde alçak dip ve alçak tepe noktaları oluşturdu.

Analiste göre kritik bir seviye olan 4 aylık destek noktası 0.078 doların altına bir inişin ardından boğalar hızlı davranarak %8.09’luk bir ralli başlattı. Bunun sonucunda analiste göre altcoinin Supertrend göstergesi tekrardan yeşil bölgeye döndü.

Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı 0.08157 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi keskin bir yükseliş trendinin ardından orta hattın üstünde seyretti. Analiste göre alçak tepeler oluşturan hacim oskilatörü zayıf bir boğa hamlesine işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar