26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

MATIC, Binance Coin (BNB), Tron (TRX) – Altcoin Fiyat Analizi – 26 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Toparlanma dalgasının başlamasıyla birlikte Binance Coin ve Tron kritik destek noktalarını tekrar ele geçirerek sağlam bir yükseliş yaptılar. Diğer taraftan MATIC ise, fiyat keşfi yapmasının ardından 23 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

MATIC

MATICUSDT 2021 12 25 19 14 20 2048x898 1

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MATIC fiyatı analiste göre yükselen bir üçgen formasyonundan (sarı) bir çıkış yapmasının ardından fiyat keşfi moduna girdi ve 4 saatlik grafiğinde yükselen bir kama formasyonu (beyaz) oluşturdu.

20 Aralık tarihinden itibaren %32’nin üstünde bir ralli gerçekleştiren altcoin, analiste göre kritik direnç noktaları olan 2.19 ve 2.52 dolar seviyelerini aşmayı başardı. Bunun sonucunda MATIC fiyatı 23 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarken analiste göre Supertrend göstergesi de boğa lehine gözüktü.

Fiyatta ATH değerine ulaşılsa da OBC göstergesi 8 Aralık tarihindeki zirvesine bile çıkamadı. Bu yazının yazıldığı anlarda MATIC fiyatı 2.52 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi keskin bir düşüş göstermesinin ardından orta hatta yakın bir konumdan destek bulurken AO göstergesi ise alıcılar lehine gözüktü ancak alıcıların gücünün azaldığına dair ipucu verdi.

Binance Coin (BNB)

BNBUSDT 2021 12 25 19 31 43 2048x898 1

Analiste göre BNB fiyatı, boğaların güçlü bir direnç noktası olan 532 doları aşmasıyla birlikte yükselen bir kanal oluşturmuştu.

Analiste göre bu yazının yazıldığı anlarda, boğaların sürekli olarak test ettiği 550 dolar seviyesinde bir direnç gözleniyor. Analist, en yakın test seviyesinin ise 20 SMA göstergesi ile (kırmızı) çakışan alt kanala yakın bölgede yer aldığını düşünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BNB fiyatı 546.6 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 58 seviyesinde bulunuyor ve analiste göre boğa lehine bir görünüm veriyor. Analiste göre DMI göstergesi RSI ile paralel seyretse de ADX ise altcoin için zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Terra (LUNA) - Altcoin Fiyat Analizi - 19 Aralık

Tron (TRX)

TRXUSDT 2021 12 25 19 42 57 2048x898 1

17 Aralık tarihinde TRX fiyatı simetrik üçgeninden bir çöküş yaşamıştı. Bu tarihten itibaren ise altcoin fiyatı, 23 Aralık tarihine kadar bir alçalan kanal (sarı) içerisinde bulunarak sürekli bir şekilde alçak dip ve alçak tepe noktaları oluşturdu.

Analiste göre kritik bir seviye olan 4 aylık destek noktası 0.078 doların altına bir inişin ardından boğalar hızlı davranarak %8.09’luk bir ralli başlattı. Bunun sonucunda analiste göre altcoinin Supertrend göstergesi tekrardan yeşil bölgeye döndü.

Bu yazının yazıldığı anlarda TRX fiyatı 0.08157 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi keskin bir yükseliş trendinin ardından orta hattın üstünde seyretti. Analiste göre alçak tepeler oluşturan hacim oskilatörü zayıf bir boğa hamlesine işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend