27 Mayıs 2022, Cuma
25.5 C
İstanbul

Matrixport, 100 Milyon Dolarlık Yatırımdan Sonra 1 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni kripto para ürünlerini ve küresel genişlemeyi hedefleyen Matrixport, C Serisi finansman turunda 100 milyon Dolarlık yatırım topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Matrixport, C Serisi finansman turunda 100 milyon Dolarlık yatırım topladı.
  • Bitmain’in eski CEO’su Jihan Wu tarafından kurulan dijital varlık finansal hizmetler platformu bu sayede 1 milyar Dolar değerlemeye ulaştı.
  • Firma, şu anda Singapur, Hong Kong ve İsviçre’de faaliyet lisanslarına sahiptir.

Bitmain’in eski CEO’su Jihan Wu tarafından kurulan dijital varlık finansal hizmetler platformu Matrixport, C Serisi finansman turunda 100 milyon Dolar yatırım topladı ve değerlemesini 1 milyar Doların üzerine çıkardı.

Binance indirim kodu

Matrixport Nedir?

1 milyar Doların üzerinde bir değerlemeye ulaşan firma, FTX, Fireblocks, Paxos, Amber Group ve Ledger gibi önde gelen firmaların yer aldığı listeye katıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yatırım turu, DST Global, C Ventures ve K3 Ventures tarafından yönetildi ve Tiger Capital, Lightspeed, Polychain ve Dragonfly Capital gibi önde gelen firmalar katkı sağladı.

Matrixport, elde ettiği bu yeni yatırımı, yeni ürünlerinin araştırma ve geliştirilmesini hızlandırmak kullanmayı planlıyor. Yatırım, aynı zamanda, firmanın küresel ölçekte coğrafi genişlemesine de katkı sağlayacak.

Matrixport, Jihan Wu’nun kurucu ortağı ve CEO’su olduğu, dünyanın en büyük Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain Technologies’in bir yan ürünü olarak 2019 yılında kuruldu.

Matrixport, Önümüzdeki Yıllarda Halka Açılacak

Firma, bu yıl Mart ayı itibariyle yaptığı açıklamada, yönetim ve gözetimi altında 10 milyar Dolardan fazla varlığa sahip olduğunu bildirdi.

Singapur’a ek olarak firma, şu anda Hong Kong ve İsviçre’de de çeşitli lisanslara sahiptir.

Matrixport CEO’su Ge Yuesheng, Bloomberg ile yaptığı röportajda, şirketin önümüzdeki üç ila beş yıl içinde halka açılmayı hedeflediğini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar