26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Mayıs Ayından Bu Yana Bir İlk: Ethereum Fiyatı 3.000 Dolar Seviyesini Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Londra Yükseltmesinin ardından ETH fiyatı yükselmeye devam ediyor. Ethereum, yaklaşık üç aydır görmediği seviyelere ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ETH fiyatı bugün 3.000 Dolar seviyesini geçti.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, en son Mayıs ayında bu seviyeyi görmüştü.

Ethereum fiyatı, ağdaki Londra yükseltmesinin ardından yukarı yönlü tırmanmaya devam ediyor. ETH, bugün Mayıs ayından bu yana ilk kez 3.000 Dolar seviyesini geçmeyi başardı. CoinMarketCap verilerine göre ETH, şu dakikalarda 3.009 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Fiyatı Neden Yükseliyor?

Ethereum, her ne kadar 12 Mayıs’ta ulaştığı 4.357 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin önemli ölçüde gerisinde olsa da neredeyse üç aydır bu kadar yüksek bir fiyata ulaşmamıştı. ETH, 19 Mayıs tarihinden bu yana 3.000 Doların altında işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tüm bunlara ek olarak Ethereum, 22 Temmuz tarihinde 2.000 Dolar seviyesinin altına kadar geriledi. Bu sert düşüşün ardından kripto para, birkaç hafta içinde %50’den fazla değer kazandı ve bugün 3.000 Doları aştı.

Son zamanlarda kripto para piyasası genelinde bir yükseliş eğilimi gözlense de; özellikle Ethereum’un yükselişi, uzun zamandır beklenen Londra Yükseltmesinin yayınlanması ile ilişkilendirildi.

Londra Yükseltmesi Nedir?

Londra Yükseltmesi, Ethereum’daki işlem ücretlerinin ağ tarafından hesaplanma şeklini değiştiriyor ve potansiyel olarak kullanıcıların işlem yaparken ETH’den tasarruf etmesini sağlıyor. En önemlisi de bu ücretleri ağdaki madencilere vermek yerine yakıyor ve dolaşımdan kaldırıyor. Bu durumun da Ethereum’da ETH arzını kademeli olarak azaltan deflasyonist bir özellik eklemesi bekleniyor.

5 Ağustos Perşembe günü kullanıma sunulduğundan bu yana Ethereum, dakikada 12.000 Dolardan fazla ETH yaktı ve şimdiye kadar 8.600’den fazla ETH’yi dolaşımdan kaldırdı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum’un Liderliğinde Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 2 Trilyon Doları Aştı

Londra Yükseltmesini takiben, ETH’nin fiyatı Perşembe sabahı kaydettiği 2.583 Dolardan bugünkü 3.000 Dolar seviyesine tırmanarak %7.85 oranında artış yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar