5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Meitu, 90 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Yatırımı İçin Coinbase’i Kullandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coinbase, Çinli uygulama üreticisinin yatırımını koruyacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Akıllı telefon ve uygulama üreticisi Meitu bu ay Bitcoin ve Ethereum’a 90 milyon Dolar yatırım yaptı.
  • Çinli şirket, satın alma işlemini yürütmesi için Coinbase’i seçti.
  • Coinbase Institutional, kripto para yatırımlarını yönetmek için şirketler tarafından en çok tercih edilen kurumlardan biri.

Kripto para borsasının şirketler için işlem yürüten kanadı Coinbase Institutional bugün, Çin teknoloji şirketi Meitu’nun bu ay satın aldığı 90 milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum velayetini elinde tuttuğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Meitu’nun Ethereum Yatırımı Dikkat Çekiyor

Akıllı telefon ve selfie uygulaması yapan Meitu, bu ay toplamda 90 milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum yatırımı yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fujian merkezli şirket, satın alma işlemini kripto paranın, nakde karşı bir alternatif olarak hizmet edeceğine inandığı için yaptığını söyledi.

Coinbase Institutional konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Meitu tarafından satın alma işlemiyle ilgilenmek ve ardından varlıkları depolamak için tek ortak olarak anlaşma sağladığını belirtti. Coinbase, iş zekası firması MicroStrategy de dahil olmak üzere diğer büyük şirketler tarafından da Bitcoin depolaması yapmak için tercih edildi.

Şirket yayınladığı metinde, “Meitu, Coinbase Institutional’ın Microstrategy ve diğer şirketler de dahil olmak üzere kripto ile çeşitlendirmeye devam ettiği uzun bir şirket listesine katılıyor. Ayrıca Meitu, yatırımının önemli bir kısmını ETH’ye de ayırma konusunda henüz yaygın olmayan cesur bir karar aldı.” ifadelerini kullandı.

Kripto Paraya Kurumsal Yatırım Gün Geçtikçe Artıyor

Meitu, kripto paraya büyük fonlar tahsis eden en son kurum olarak dikkat çekiyor. MicroStrategy bu trendin ilkiydi ve şu anda Bitcoin’de 5 milyar Dolardan fazla varlığı elinde tutuyor. 220 milyon Dolarlık kripto para yatırımı yapan ödeme şirketi Square de MicroStrategy’i takip ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Dalgalanıyor, Fiyat 28.000 Dolara Gerileyip Tekrar 31.000 Seviyesine Çıktı

Ve Elon Musk’ın otomobil şirketi Tesla, Şubat ayında 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın alımını açıkladı.

2008 yılında kurulan Meitu, şirket web sitesinde yer alan metne göre “Herkesin kolayca güzelleşmesine” yardımcı olan selfie uygulama yazılımıyla tanınıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar