26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Meksikalı Milyarder, Bankasının Yakında Bitcoin (BTC)’i Destekleyeceğini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında, bankasının yakında Bitcoin (BTC)’i destekleyeceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Pliego’nun Şirketi Mobilya Üretimiyle İşe Başlamış

Her daim benzer açıklamalarda bulunan Ricardo Salinas Pliego, yine Bitcoin’e olan sempatisini dile getirdi. Ünlü milyarder Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde bankasının dijital altını destekleme kararı aldığını açıkladı. Pliego’nun varlıklarının çoğunluğu Grupo Elektra şirketinde bulunuyor. Bu şirkekt 1950 yılında Pliego’nun büyükbabası Hugo Salinas Rocha tarafından kurulmuş. Şirket ilk başlarda mobilya üretimi ve ev aletleri satışı alanında ilerlemiş. Hızla genişleyen şirket bankacılık sektörüne de el atarak alt şirketi olan Banco Azteca’yı kurmuş ve bu alt şirketi için banka lisansı çıkarmış. İşte bu banka yakında Meksikalı müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto paraları satmayı hedefliyor. Ünlü milyarder, 2020 yılının Kasım ayında tüm likit varlıklarının %10’unu Bitcoin’e yatırım yapmak için harcayarak manşetleri süslemişti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Adaptasyonu Yakında

12 Ağustos 2021 tarihinde Pliego Twitter üzerinden Bitcoin fanlarına yeniden lazer gözlerini gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin topluluğu paylaşılan lazer gözleri ve ünlü milyarderin Bitcoin’e olan desteğini memnuniyetle karşıladı. “el_pipila_” kullanıcı adlı Twitter kullanıcısı ise Pliego’ya şu soruyu sordu: “Peki ne zaman Bitcoin ya da Dogecoin kullanarak Banco Azteca üzerinden alım yapabileceğim?”

Ünlü milyarder bu soruyu yanıtsız bırakmadı ve aynı gün içerisinde kısa ama öz bir cevap verdi: “Yakında.”

Pliego eğer sözüne sadık kalırsa, bu durum Meksika ve Kuzey Amerika’daki kripto para topluluğu için oldukça olumlu bir haber olabilir. Bankanın ayrıca El Salvador, Panama ve Peru gibi pek çok Amerika kıtası ülkesinde şubeleri bulunuyor.

Ricardo Salinas Pliego, 29 Haziran tarihinde bir açıklama daha yapmış ve bankasına Bitcoin kabul edebilmek için çalışmalara başladıklarını duyurmuştu. Ünlü milyarder ayrıca Michael Saylor ile Twitter üzerinden gerçekleştirdiği sohbetinde, Saylor, Pliego’ya eğer servetini bir kuşak boyunca elinde tutmayı planlıyorsa Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini, Bitcoin’in piyasadaki en kaliteli yatırım aracı olduğunu iddia etmişti. Pliego ise Saylor’a verdiği cevabında Bitcoin kullanımını doğal olarak önerdiğini, bankasının da Bitcoin kabul edebilmek için çalışmalarını hızlandırdığını söylemişti.

İlgili Haber:  Ünlü YouTuber, Bitcoin ve Ethereum'a 100.000 Dolarlık Yatırım Yaptı

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 47.587 dolar civarında seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar