Meksikalı Milyarder Servetinin %10’unu Bitcoin’e Yatırıyor

Meksika’nın en zengin ikinci insanı, tüm Meksikalıları Bitcoin ile ilgili çeşitli kitapları okumaya davet ediyor.

Meksika’nın en zengin ikinci kişisi olan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin vaadini yerine getiren en son milyarder olarak tanımlanabilir. Pliego, bugün attığı bir tweette net servetinin %10’unu öncü kripto para birimi Bitcoin’e yatırdığını açıkladı; ve takipçilerini Bitcoin odaklı bir kitap satın almaya davet etti.

Pliego’nun Net Serveti 13.8 Milyar Dolar

Pliego, tüketici elektroniği, spor ve televizyon ağlarına ilgi duyan 2001’de kurulmuş Grupo Salinas şirketinin kurucusu ve başındaki kişi olarak tanınıyor. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Forbes raporuna göre, Pliego’nun şirketi 11.7 milyar Dolar değere sahip olan bir şirket. Ancak Pliego bugün paylaştığı ayrı bir tweet ile söz konusu değerin 13.8 milyar Dolar olduğunu belirtti.

Bu da Pliego’nun elinde bulundurduğu Bitcoin varlıklarının yaklaşık 1 milyar Dolar değerinde olduğu anlamına geliyor. Ancak Pliego, insanlardan Bitcoin’in tam olarak ne olduğu ve mevcut finansal rejimden neden daha iyi olarak değerlendirildiği konusunda temel bir eğitim almadan kripto varlığa körü körüne atlamalarını istemiyor.

Bu nedenle paylaştığı bir tweette Pliego, “Bugün THE BITCOIN STANDARD adlı kitabı öneriyorum, bu kitap Bitcoin’i anlamak için en iyisi ve en önemlisi.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin, Enflasyona Karşı En Güvenli Liman

Kripto para birimi ile ilgili duyarlılık, dünyanın önde gelen yatırımcıları ve teknoloji şirketleri tarafından giderek daha fazla şekilde dile getiriliyor. Bu anlamda Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda artması beklenen enflasyona karşı güvenli bir liman olduğu düşünülüyor.

Bu tür endişeler şimdilik çok fazla abartılmıyor. Pliego’nun bu sabah erken saatlerde attığı bir başka tweette vurguladığı gibi; Venezuela, Zimbabwe ve benzer bazı ülkeler şu anda aşırı enflasyondan ve ulusal para birimlerinin mutlak devalüasyonundan muzdarip durumdalar. Ancak ilerleyen süreçte söz konusu enflasyonun küresel anlamda çok daha genişleyeceği tahmin ediliyor.

  Bitcoin İçin 30 Aralık'a Kadar 30 Bin Dolar Mümkün mü?

Bu arada Bitcoin ise yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Öncü kripto para birimi, en son Ocak 2018’de kayıtlara geçen 18.000 Dolar değerini bugün erken saatlerde geçmeyi başardı.

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın