1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

Meksikalı Milyarder Servetinin %10’unu Bitcoin’e Yatırıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Meksika’nın en zengin ikinci insanı, tüm Meksikalıları Bitcoin ile ilgili çeşitli kitapları okumaya davet ediyor.

Binance indirim kodu

Meksika’nın en zengin ikinci kişisi olan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin vaadini yerine getiren en son milyarder olarak tanımlanabilir. Pliego, bugün attığı bir tweette net servetinin %10’unu öncü kripto para birimi Bitcoin’e yatırdığını açıkladı; ve takipçilerini Bitcoin odaklı bir kitap satın almaya davet etti.

Binance indirim kodu

Pliego’nun Net Serveti 13.8 Milyar Dolar

Pliego, tüketici elektroniği, spor ve televizyon ağlarına ilgi duyan 2001’de kurulmuş Grupo Salinas şirketinin kurucusu ve başındaki kişi olarak tanınıyor. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Forbes raporuna göre, Pliego’nun şirketi 11.7 milyar Dolar değere sahip olan bir şirket. Ancak Pliego bugün paylaştığı ayrı bir tweet ile söz konusu değerin 13.8 milyar Dolar olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu da Pliego’nun elinde bulundurduğu Bitcoin varlıklarının yaklaşık 1 milyar Dolar değerinde olduğu anlamına geliyor. Ancak Pliego, insanlardan Bitcoin’in tam olarak ne olduğu ve mevcut finansal rejimden neden daha iyi olarak değerlendirildiği konusunda temel bir eğitim almadan kripto varlığa körü körüne atlamalarını istemiyor.

Bu nedenle paylaştığı bir tweette Pliego, “Bugün THE BITCOIN STANDARD adlı kitabı öneriyorum, bu kitap Bitcoin’i anlamak için en iyisi ve en önemlisi.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin, Enflasyona Karşı En Güvenli Liman

Kripto para birimi ile ilgili duyarlılık, dünyanın önde gelen yatırımcıları ve teknoloji şirketleri tarafından giderek daha fazla şekilde dile getiriliyor. Bu anlamda Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda artması beklenen enflasyona karşı güvenli bir liman olduğu düşünülüyor.

Bu tür endişeler şimdilik çok fazla abartılmıyor. Pliego’nun bu sabah erken saatlerde attığı bir başka tweette vurguladığı gibi; Venezuela, Zimbabwe ve benzer bazı ülkeler şu anda aşırı enflasyondan ve ulusal para birimlerinin mutlak devalüasyonundan muzdarip durumdalar. Ancak ilerleyen süreçte söz konusu enflasyonun küresel anlamda çok daha genişleyeceği tahmin ediliyor.

İlgili Haber:  Grayscale Bitcoin Trust, Son 1 Aydır İndirimle İşlem Görüyor

Bu arada Bitcoin ise yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Öncü kripto para birimi, en son Ocak 2018’de kayıtlara geçen 18.000 Dolar değerini bugün erken saatlerde geçmeyi başardı.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar