30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Meksikalı Milyarderden Dev Adım: Bankasına Bitcoin Kabul Edecek!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego Bitcoin kullanımı ile ilgili övgü dolu sözcüklerde bulundu ve bankasının Bitcoin kabul etme younda işlemlere başladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Aynı zamanda Banco Azteca’nın da sahibi olan, Meksika’nın en zengin üçüncü insanı Salinas, Twitter üzerinden Michael Saylor’a verdiği cevabında şöyle dedi: “Tabii ki Bitcoin kullanımını öneriyorum. Ben ve bankam Meksika’da Bitcoin kabul eden ilk banka olma yolunda uğraş veriyoruz. Daha fazla detay isterseniz beni Twitter hesabımdan takip edebilirsiniz.

Binance indirim kodu

Michael Saylor, Salinas’ın “Bitcoin’in her yatırımcının portföyünde olması gerektiğini söylediği ve itibari para birimlerini dolandırıcılık ve kokuşmuşlukla suçladığı” videosunu alıntılamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Salinas’ın Serveti Bir Yılda 5 Katından Fazla Arttı

Bir Bitcoin aktivisti olan Salinas, geçtiğimiz yıl likit portföyünün %10’unu Bitcoin’de tuttuğunu açıklamıştı. Meksikalı milyarderin perakende hisseleri, bankacılık ve yayıncılık işlerini de kapsayan serveti bu yıl içerisinde 2.8 milyar dolardan 15.8 milyar dolara çıkmıştı.

Bitcoin Pazar günü %7.3 yükselerek 33.578 dolara çıktı. Kripto para Nisan ayında ise 63.410 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Bu düşüşün en büyük sorumlusu olarak Çin görülüyor. Çin ülkedeki kripto paralar ile ilgili hizmetleri yasaklayarak endüstriyi kendisine göre yeniden şekillendirme amacı güdüyor.

Kripto paralardaki düşüş dalgası Mayıs ayında Elon Musk’ın, CEO’su olduğu Tesla şirketinin artık elektrikli otomobil satışlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayacağını açıklamasından sonra gerçekleşmişti. Daha önceleri sıkı bir kripto para savunucusu olduğu bilinen Elon Musk, aniden fikir değiştirip Bitcoin madenciliğinde fosil yakıtların çok fazla kullanılasını gerekçe göstermişti. Araştırmalara göre Bitcoin madenciliğinin önemli bir kısmı, enerji kaynağı olarak sıklıkla kömür gibi fosil yakıtların kullanıldığı Çin’de gerçekleşiyor. Çin ise Haziran ayında bu kripto para madenciliği tesislerinin adeta tepesine bindi. Çin’deki kripto para madenciliği tesisleri bir bir kapanırken bu madencilerin yeni durağı hakkında ise çok sayıda tahmin bulunuyor. ABD’nin Teksas ve Miami bölgelerindeki yerel yetkililer bu kripto para madenciliği şirketlerine sahipliği yapmaya gönüllü olduklarını söylemişlerdi.

İlgili Haber:  Bitcoin Milyarderi İşadamlarından Dolar Enflasyonu Uyarısı

Elon Musk Bitcoin ile otomobil satışlarının tekrardan başlayabilmesi için Bitcoin madenciliğinin en az yarısının yenilenebilir enerji kaynaklarıyla yapılması gerektiğini şart koşmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar