25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

MEME Tokeni Poloniex’de Listelendi, Fiyatı İkiye Katlandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Poloniex, bugün itibariyle MEME’yi DeFi projeleri altında listelemeye başladı. Kullanıcılar artık MEME koinine yatırım yapabilir ve Tether ile takas edebilir.

Binance indirim kodu

Değiştirilemeyen tokenler (NFT) karşılığında takas edilebilecek MEME tokenlerinin paylaşılmasına olanak tanıyan protokol Meme, çok fazla ilgi gördü. Protokol özelinde oldukça ciddi bir ilgi olduğu vurgulandı. Meme’in Poloniex tarafından listelenmesinin ardından, fiyatı bir önceki güne göre %100 artışla 1.700 doların üzerine yükseldi.

Binance indirim kodu

Poloniex’de listelenmeden önce de MEME çok değerliydi. Pazar günü fiyatı 1.000 dolar sınırını geçmiş ve Pazartesi günü erken saatlerde, o zaman için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.342 dolara ulaşmıştı. MEME sonrasında yeniden 1.000 doların altına düşmüştü. Poloniex tarafından listelenmesinin ardından ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.708 dolara yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yükselişin temel nedeni

Asıl önemli soru ise bu ani yükselişe neyin sebep olduğu yönünde. Elbette, bu durum 2020 yaz ayları özelinde ilk kez gerçekleşen bir artış değil. Diğer merkezi olmayan finans tokenlerinden YAM, SUSHI ve YFI gibi değerler daha öncesinde bu gibi ani artışları deneyimlemişti. Söz konusu tokenler, insanların kazanç elde etmek için kullanabileceği spekülatif varlıklar olarak değerlerini ikiye katladı.

MEME ise yield farming yerine daha çok NFT’lerin çiftçiliği ile ilgilidir. Diğer merkezi olmayan finans protokolleri, müşterilerini faiz kazanmak için kullanabilecekleri tokenlerle ödüllendirirken, MEME onlara değiştirilemeyen tokenler (Non-fungible) için kullanılabilecek “ananas puanları” veriyor.

Bitcoin’in değerli olduğu bir gerçek. Halihazırdaki 21 milyon BTC’lik seviye nispeten kıt bir kaynak olarak değerlendirilir. Değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) ise çok daha azdır. Bir Bitcoin fiilen aynı olan başka bir Bitcoin ile değiştirilebilirken, bir NFT ile değiştirilemez. Söz konusu tokenler, koleksiyonluk ürünlerdir.

İlgili Haber:  OECD Kripto Paraların Vergilendirilmesini Teşvik Ediyor

Namesake Domains’in kurucusu Mark Smith, MEME’nin artan popülaritesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Merkezi olmayan finans protokollerinde kilitlenmiş olan değerlerin 1 milyar dolardan 9 milyar dolara çıktığı DeFi süreci nedeniyle MEME’in değer kazandığını belirtti.

MEME tokenleri, bu dönemin hatıraları olarak kalacak

MEME özelinde gerçekleşen süreç tıpkı nadir sanat eserlerini toplamak gibi bir eğlence olarak kabul edilebilir. Ancak merkezi olmayan finansın her geçen gün daha da hızlanan dünyasında; fiyatların artmaya devam edeceği ümit edilerek spekülasyon yapıldığı da unutulmaması gereken bir gerçek olarak değerlendiriliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar