3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Menkul Kıymet Tokenlerinin Ticaret Hacmi Eylül Ayında %60 Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Menkul kıymet tokeni, dört aydır devam eden muhteşem bir büyümenin ardından ticaret hacminde yaklaşık %60 oranında bir düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Security Token Group’un yayınladığı raporlara göre mayıs ayından ağustos ayına kadar sektör için aylık hacim kazançları %113 ile %280 arasında değişerek 998.000 dolardan yaklaşık 22 milyon dolara yükselen rekor seviyelerde artış kaydetti.

Binance indirim kodu

Ticaret faaliyetlerinde görülen büyük düşüşe rağmen yaşanan bu büyük artışın, birleşik ticarette 9.15 milyon dolardan fazla değerdeki menkul kıymet tokeni için eylül ayının hala rekor seviyedeki en güçlü ikinci ay olduğu anlamına geldiği belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

tZERO’nun alternatif ticaret sisteminde öz sermayeyi temsil eden TZROP tokeni, Ağustos ayında 11.8 milyon dolardan düştüğü 5.3 milyon dolarlık hacimle toplam ticaretin yarısından fazlasını oluşturdu.

TZROP ay boyunca fiyat olarak sadece %2’lik bir düşüşle 7.26 dolardan 7.10 dolara geriledi ancak 6 ile 7.90 dolar arasında işlem gördü. 128 milyon dolarlık piyasa değeri ile en popüler ikinci menkul kıymet tokeni olan TZROP, CoinMarketCap’e göre bu popülerliği sayesinde 80. sırada yer alan kripto varlığı haline geldi.

Overstock’un, şirketteki öz sermaye ve oy haklarını temsil eden OSTKO dijital menkul kıymet tokeni, geçen ay 9.6 milyon dolardan 3.6 milyon dolara inen bir düşüş kaydetti. OSTKO ayrıca 48 ile 65 dolar arasında geniş bir işlem aralığı üretmesine rağmen ayı %1.5’luk bir düşüşle kapattı. 321 milyon dolarlık sermaye değeri ile en büyük menkul kıymet tokeni olan OSTKO, genel olarak 50. sıradaki kripto varlığı olarak kaydedildi.

Seychelles merkezli MERJ borsasında işlem gören üç tokenin de dahil edilmesiyle birlikte menkul kıymet tokenlerinin birleşik piyasa değeri eylül ayında yaklaşık %4 artarak 528.6 milyon dolara yükseldi.

İlgili Haber:  DeFi Çılgınlığı Devam Ederken Bitcoin İstikrarını Koruyor

MERJ borsasının bu tokenleri; kendi doğal güvenlik tokeni olan ve geçen ay gerçekleştirilen bir token satışında 450.000 dolardan fazla paraya satılan MERJ-S’nin yanı sıra Uprets’in bir Brooklyn apartman binasında kısmi mülkiyeti temsil eden OST1 tokeni ile Minervest’in MSTV-S tokenini kapsıyor.

Bu üç tokenin toplam varlığı yaklaşık 24 milyon dolar olarak kabul ediliyor olsa da tokenlerin hiçbiri eylül ayında el değiştirmedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar