26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Meta, Whatsapp Üzerinden Kripto Para Gönderimini Hayata Geçirmeye Hazırlanıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Meta, kripto para cüzdanı Novi’yi Whatsapp üzerinden test etmeye başladı. Yakında mesajlaşma yoluyla para transferi gerçekleştirebilecek miyiz?

Binance indirim kodu

Whatsapp Üzerindeki Para Transferleri USDP ile Gerçekleşecek

Kripto para cüzdanı Novi’nin lideri Stephane Kasriel, Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde, ABD’deki seçili bazı kullanıcıların artık Whatsapp üzerinden para gönderimi ve alımı yapabileceğini açıkladı. Görünüşe göre söz konusu para transferleri, ABD dolarına endeksli bir stablecoin olan PAX-USD (USDP) ile gerçekleştirilecek.

Binance indirim kodu

Kasriel, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında, insanların artık Whatsapp üzerinden akrabalarına para gönderim işlemlerini Novi ile birlikte güvenli, hızlı ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebileceğini belirtti. Bununla birlikte söz konusu transfer işlemleri direkt olarak para gönderilen kişi ile gerçekleştirilen sohbet ekranında gözükecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Novi CEO’su ayrıca yeni özelliğin, deneme olarak kullanılan kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile birlikte yakın zamanda diğer ülkelere de genişleyeceğini söyledi.

Kasriel’e göre Whatsapp’ın sahip olduğu özel mesajlaşma alanlarına ise herhangi bir müdahale söz konusu olmayacak.

Tartışmalı Bir Kripto Para Cüzdanı: Novi

Kısa bir süre önce, Facebook olarak adlandırılan şirket Meta, çok sayıda ağır eleştirinin hedefi olmuştu. Buna ek olarak Meta, bir kripto para cüzdanı üzerinde çalışmasının yanı sıra Diem adında kendisine ait yeni bir stablecoin piyasaya sürmeyi de hedefliyor.

Söz konusu proje Meta ve bu şirketin güvenilirliği ile ilgili çok sayıda tartışmaya neden olmuştu. Ayrıca sosyal medya devinin tüketiciler üzerinde sahip olduğu etkiler de çok konuşulmuştu.

Meta şirketinin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e Ekim ayının sonunda kişisel bir mektup ulaşmıştı. Söz konusu mektup, ABD’li Demokrat Parti mensubu beş senatörün imzası ile birlikte bir şikayeti konu alıyordu. Söz konusu senatörlerin arasında ABD’nin eski başkan adaylarından biri olan Elizabeth Warren’ın da imzası bulunuyordu. Senatörler Zuckerberg’den Novi projesini sona erdirmesini ve buna ek olarak stablecoin Diem üzerinde yapılan çalışmaların da durdurulmasını talep etmişlerdi.

İlgili Haber:  Coinbase Halka Arz Başvurusunda Bulunduğunu Açıkladı

Şimdiye kadar bu mektuba herhangi bir cevap verilmemişti. Whatsapp üzerinde hayata geçen pilot uygulamalar ise bu mektuba cevap niteliğinde olabilir. Ancak senatörlerin bu tür bir cevap beklemediği de aşikar gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend