8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Meta, Whatsapp Üzerinden Kripto Para Gönderimini Hayata Geçirmeye Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Meta, kripto para cüzdanı Novi’yi Whatsapp üzerinden test etmeye başladı. Yakında mesajlaşma yoluyla para transferi gerçekleştirebilecek miyiz?

Binance indirim kodu

Whatsapp Üzerindeki Para Transferleri USDP ile Gerçekleşecek

Kripto para cüzdanı Novi’nin lideri Stephane Kasriel, Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde, ABD’deki seçili bazı kullanıcıların artık Whatsapp üzerinden para gönderimi ve alımı yapabileceğini açıkladı. Görünüşe göre söz konusu para transferleri, ABD dolarına endeksli bir stablecoin olan PAX-USD (USDP) ile gerçekleştirilecek.

Binance indirim kodu

Kasriel, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında, insanların artık Whatsapp üzerinden akrabalarına para gönderim işlemlerini Novi ile birlikte güvenli, hızlı ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebileceğini belirtti. Bununla birlikte söz konusu transfer işlemleri direkt olarak para gönderilen kişi ile gerçekleştirilen sohbet ekranında gözükecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Novi CEO’su ayrıca yeni özelliğin, deneme olarak kullanılan kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile birlikte yakın zamanda diğer ülkelere de genişleyeceğini söyledi.

Kasriel’e göre Whatsapp’ın sahip olduğu özel mesajlaşma alanlarına ise herhangi bir müdahale söz konusu olmayacak.

Tartışmalı Bir Kripto Para Cüzdanı: Novi

Kısa bir süre önce, Facebook olarak adlandırılan şirket Meta, çok sayıda ağır eleştirinin hedefi olmuştu. Buna ek olarak Meta, bir kripto para cüzdanı üzerinde çalışmasının yanı sıra Diem adında kendisine ait yeni bir stablecoin piyasaya sürmeyi de hedefliyor.

Söz konusu proje Meta ve bu şirketin güvenilirliği ile ilgili çok sayıda tartışmaya neden olmuştu. Ayrıca sosyal medya devinin tüketiciler üzerinde sahip olduğu etkiler de çok konuşulmuştu.

Meta şirketinin kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e Ekim ayının sonunda kişisel bir mektup ulaşmıştı. Söz konusu mektup, ABD’li Demokrat Parti mensubu beş senatörün imzası ile birlikte bir şikayeti konu alıyordu. Söz konusu senatörlerin arasında ABD’nin eski başkan adaylarından biri olan Elizabeth Warren’ın da imzası bulunuyordu. Senatörler Zuckerberg’den Novi projesini sona erdirmesini ve buna ek olarak stablecoin Diem üzerinde yapılan çalışmaların da durdurulmasını talep etmişlerdi.

İlgili Haber:  Bitcoin, Diğer Kripto Paralar ve Facebook ile Metaverse Arasında Nasıl Bir İlişki Var?

Şimdiye kadar bu mektuba herhangi bir cevap verilmemişti. Whatsapp üzerinde hayata geçen pilot uygulamalar ise bu mektuba cevap niteliğinde olabilir. Ancak senatörlerin bu tür bir cevap beklemediği de aşikar gözüküyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar