8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Araştırma: 2026’da İnsanların Dörtte Biri Metaverse’de En Az Bir Saat Harcayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Teknoloji ve danışmanlık firması Gartner tarafından yürütülen yeni bir araştırma, insanların 2026’da metaverse’de eğlence ve eğitim amaçlı yaklaşık bir saat geçireceğini tahmin ediyor.

Binance indirim kodu

Teknoloji ve danışmanlık firması Gartner tarafından yürütülen yeni araştırma, insanların dörtte birinin metaverse’e günde en az bir saat harcayacağını öne sürüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Araştırma ayrıca insanların çeşitli sosyal, eğlence, alışveriş ve eğitim faaliyetlerine katılarak sanal dünyadaki aktivitelerini arttırmaya devam edeceklerini öngörüyor.

Araştırma, metaverse’e olan ilginin, işletmelerin operasyon ölçeklerini genişletmek amacıyla sanal aleme geçişlerine yavaş yavaş yardımcı olduğunu öne sürüyor. Araştırma ayrıca, işletmelerin ve markaların, insanların sanal kimliklerini dijital dünyada yaratmalarına olanak sağlamak için doğru altyapıyı oluşturmaya başladığını da ortaya koyuyor.

Gartner Araştırma Başkan Yardımcısı Marty Resnick yaptığı açıklamada, şirketlerin ve tüketicilerin fiziksel dünyadaki kimliklerini şimdiden sanal dünyada inşaa etmeye başladıklarını söylüyor.

Sanal derslere katılmaktan sanal arsa satın almaya ve sanal evler inşa etmeye kadar, bu faaliyetler şu anda farklı ortamlarda yürütülüyor. En sonunda, bütün bu teknolojiler ve deneyimler metaverse dediğimiz tek bir ortamda buluşacaklar.

Sanal dünya herhangi bir şirket veya kuruluşa ait olmadığı için, araştırma ayrıca metaverse’in “dijital para birimleri ve NFT’ler” aracılığıyla işletilen sanal bir ekonomiye sahip olacağını öngörüyor.

Gartner başkan yardımcısı Marty Resnick’e göre, işletmelerin yaklaşık %30’u sanal girişimlerini 2026 yılına kadar metaverse’e taşıyacak.

Şirketler, dijital modelden metaverse iş modeline geçerek iş modellerini benzeri görülmemiş şekillerde genişletme ve geliştirme yeteneğine sahip olacaklar. 2026 yılına kadar dünyadaki kuruluşların %30’u metaverse için hazır ürün ve hizmetlere sahip olmuş olacak.

Metaverse, her gün büyümeye ve genişlemeye devam eden potansiyel 1 trilyon dolarlık bir pazar. Şu anda metaverse teknolojisinin gelişme aşamasında olduğuna işaret eden Gartner raporu, yatırımcıları, metaverse’i bir iş modeli olarak benimsemeden önce zaman ayırmaları ve sanal alanı çok ayrıntılı bir şekilde araştırmaları konusunda da uyardı.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Altcoin Metaverse Dünyasının Hakimi Olacak!"

Yani özetle 2026’da “zamanında keşke buralardan arsa alsaymışız” diyebiliriz. Ama bunun tersi de her zaman için geçerli.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar