29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Metaverse Dünyası Büyüyor: Endüstriye Dahil Olmak İçin Artık Çok mu Geç?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Geçtiğimiz hafta metaverse endüstrisine 100 milyon Doların üzerinde yeni yatırım yapıldı. Endüstriye dahil olmak isteyenler artık çok mu geç kaldı; yoksa hâlâ bir şans var mı?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Metaverse endüstrisindeki sanal arazi satışları sadece bu hafta 100 milyon Doların üzerinde işlem hacmi üretti.
  • Buna Decentraland’deki bir arazi için ödenen 2.43 milyon Dolar ve The Sandbox’taki özel bir sanal arsa için ödenen 4.3 milyon Dolarlık rekor fiyatlar da dahil.

Metaverse endüstrisindeki sanal arazi satışları sadece bu hafta 100 milyon Doların üzerinde işlem hacmi üretti. Buna Decentraland’deki bir arazi için ödenen 2.43 milyon Dolar ve The Sandbox’taki özel bir sanal arsa için ödenen 4.3 milyon Dolarlık rekor fiyatlar da dahil

Binance indirim kodu

Metaverse Çılgınlığı Büyüyor

Tüm bu “metaverse çılgınlığını” internetteki “en son harcama balonu” olarak nitelendirip reddetmek kolay gelebilir; ancak bu tezin karşısında da çok güçlü veriler var. Metaverse alanı büyüyor, bu gerçek bir şey; ve birçok insan gelecekte orada çok daha fazla zaman geçirecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Sandbox henüz tam olarak yayınlanmasa da bu hafta bir “alfa test sürümü” başlattı. Decentraland’ın yerel tokeni MANA bir ayda %35 artarken; SAND tokeni ise bu süreçte %82 arttı. Bu, henüz oyun yayınlanmadan yaşanan büyük bir fiyat artışı demek.

Metaverse Endüstrisi Neden Popüler Oldu?

Peki metaverse endüstrisi neden yükseliyor?

Metaverse, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, onu kendisininmiş gibi markalaştırma çabasına rağmen, bir kavram olarak yeni değil. Neal Stephenson bu terimi 1992’de yayınlanan ve o dönem çığır açan romanı Snow Crash’te ortaya attı. Aslında The Sims, Second Life ve Animal Crossing gibi 2000’lerin başındaki ikonik bilgisayar oyunlarının tümü metaverse oyunları idi.

İlgili Haber:  Metaverse Yarışı: Facebook'un Ardından Microsoft da Metaverse Alanına Giriyor!

Ancak şimdi insanlar, bu sanal araziler ve evler için “gerçek” para harcamaya başladıkça ve büyük markalar alana dahil oldukça işler ciddileşiyor. Ayrıca metaverse, sadece oyun oynamak için kurulan bir dünya değil; ki NFT sanatçıları bugünlerde bunu kanıtlıyor.

Metaverse endüstrisinde gerçek insan bağlantıları kurulabiliyor ve bunlar da gerçek para yatırımlarına yol açıyor.

Şimdilik metaverse projelerinin tokenleri yükseliyor, arazi satışları artıyor ve bunların hepsi bu endüstrinin “gerçek” dünya ile daha fazla entegre olduğu anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend