8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Metaverse Oyunu Decentraland’daki Bir Sanal Arsa 2.43 Milyon Dolarlık Rekor Fiyata Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son ayların dikkat çeken metaverse oyunu Decentraland’daki bir sanal arazi, 2.43 milyon Dolara satıldı. Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak kaydedildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son ayların dikkat çeken metaverse oyunu Decentraland’daki bir sanal arazi, 2.43 milyon Dolara satıldı.
  • Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak kaydedildi.

Kripto destekli metaverse oyunu Decentraland’daki bir sanal gayrimenkul arsası, 2.43 milyon Dolara satıldı. Bu, bir önceki rekor satış fiyatı olan 900.000 Doların neredeyse üç katı seviyesinde bir değer.

Binance indirim kodu

Metaverse Oyunu Decentraland’den Rekor Satış

Sanal gayrimenkul arsası Metaverse Group tarafından satın alındı. Arsanın, Decentraland’ın 3D dünyasında moda şovlarına ve çeşitli ticari faaliyetlere ev sahipliği yapmak için kullanılacağı açıklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Metaverse Group’un ana şirketi Tokens.com tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu arazi, Decentraland’ın yerel kripto parası olan 618.000 MANA karşılığında NFT tabanlı sanal emlak şirketi Metaverse Group’a satıldı.

Açıklamaya göre Metaverse Group, metaverse e-ticaret tekliflerini oluşturmak için “birkaç ünlü moda markası” ile ortaklıklar planlıyor ve bunları yakın zaman içinde duyuracak.

Bir Rekor Satış da Axie Infinity’den Gelmişti

Decentraland Vakfı’nın içerik başkanı Sam Hamilton konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Moda, meta evreninde büyümek için bir sonraki büyük alan. Dolayısıyla Metaverse Group’un, Decentraland’ın kalbindeki bu araziyi moda alanındaki planları için satın alması hepimiz için çok heyecan verici.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bu rekor satış, bu hafta genelinde NFT oyunu alanında heyecan yaratan tek büyük ticari işlem değil. Bundan birkaç gün önce de en büyük NFT tabanlı kripto oyunu olarak nitelendirilen Axie Infinity sanal dünyasındaki bir arazi 2.48 milyon Dolar karşılığında satılmıştı. Söz konusu arazinin oyun içi özellikleri anlamında oldukça nadir bulunan bir “sanal arsa” olduğu açıklandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar