26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Metaverse Oyunu Decentraland’daki Bir Sanal Arsa 2.43 Milyon Dolarlık Rekor Fiyata Satıldı

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son ayların dikkat çeken metaverse oyunu Decentraland’daki bir sanal arazi, 2.43 milyon Dolara satıldı. Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak kaydedildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son ayların dikkat çeken metaverse oyunu Decentraland’daki bir sanal arazi, 2.43 milyon Dolara satıldı.
  • Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak kaydedildi.

Kripto destekli metaverse oyunu Decentraland’daki bir sanal gayrimenkul arsası, 2.43 milyon Dolara satıldı. Bu, bir önceki rekor satış fiyatı olan 900.000 Doların neredeyse üç katı seviyesinde bir değer.

Binance indirim kodu

Metaverse Oyunu Decentraland’den Rekor Satış

Sanal gayrimenkul arsası Metaverse Group tarafından satın alındı. Arsanın, Decentraland’ın 3D dünyasında moda şovlarına ve çeşitli ticari faaliyetlere ev sahipliği yapmak için kullanılacağı açıklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Metaverse Group’un ana şirketi Tokens.com tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu arazi, Decentraland’ın yerel kripto parası olan 618.000 MANA karşılığında NFT tabanlı sanal emlak şirketi Metaverse Group’a satıldı.

Açıklamaya göre Metaverse Group, metaverse e-ticaret tekliflerini oluşturmak için “birkaç ünlü moda markası” ile ortaklıklar planlıyor ve bunları yakın zaman içinde duyuracak.

Bir Rekor Satış da Axie Infinity’den Gelmişti

Decentraland Vakfı’nın içerik başkanı Sam Hamilton konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Moda, meta evreninde büyümek için bir sonraki büyük alan. Dolayısıyla Metaverse Group’un, Decentraland’ın kalbindeki bu araziyi moda alanındaki planları için satın alması hepimiz için çok heyecan verici.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bu rekor satış, bu hafta genelinde NFT oyunu alanında heyecan yaratan tek büyük ticari işlem değil. Bundan birkaç gün önce de en büyük NFT tabanlı kripto oyunu olarak nitelendirilen Axie Infinity sanal dünyasındaki bir arazi 2.48 milyon Dolar karşılığında satılmıştı. Söz konusu arazinin oyun içi özellikleri anlamında oldukça nadir bulunan bir “sanal arsa” olduğu açıklandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend