27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı NFT Metaverse Oyunu The Sandbox, 93 Milyon Dolarlık Finansman Turu Düzenledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum tabanlı NFT metaverse oyunu The Sandbox, 93 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi. Oyunun yerel tokeni SAND ise geçtiğimiz hafta %244 oranında fiyat artışı yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • The Sandbox, 93 milyon Dolarlık bir B Serisi finansman turunu tamamladı.
  • Ethereum tabanlı metaverse oyunu, kullanıcıların online bir dünyada bazı arazilere sahip olmalarını, bunları istedikleri gibi dizayn etmelerini ve bu arazilerin NFT olarak satışından para kazanmalarını sağlar.

Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve metaverse alanına yönelik planlarını açıkça duyurmasının ardından, bu alana odaklanan kripto paralara da yoğun ilgi gösterilmeye başlandı. Son olarak, en çok beklenen metaverse oyunlarından biri, lansmanından önce oldukça büyük bir finansman turunu tamamladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

The Sandbox’ın 93 Milyon Dolarlık Finansman Turu

Animoca Brands’ın bir yan kuruluşu olan The Sandbox, SoftBank’ın Vision Fund 2 liderliğindeki B Serisi finansman turunda 93 milyon Dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

Animoca, B Serisi turuna Samsung Next, Galaxy Interactive, True Global Ventures, Liberty City Ventures, LG Technology Ventures, mobil oyun yayıncısı Com2us ve diğer birçok firmanın da destek verdiğini duyurdu.

Ethereum Tabanlı NFT Metaverse Oyunu

Ethereum tabanlı metaverse oyunu The Sandbox, kullanıcıların online bir dünyada bazı arazilere sahip olmalarını, bunları istedikleri gibi dizayn etmelerini ve bu arazilerin NFT olarak satışından para kazanmalarını sağlar.

Oyun henüz yayınlanmış değil; yıl sonundan önce bir test sürümünün yayınlanması bekleniyor. Bununla birlikte şirkete göre The Sandbox, 12.000 benzersiz LAND arsa sahibi ve platforma bir kripto cüzdanı bağlayan 500.000 toplam kullanıcı ile 144 milyon Dolar değerinde NFT satışı üretti.

Decentraland’ın MANA tokeninde olduğu gibi The Sandbox’ın SAND tokeninin değeri de geçen hafta önemli ölçüde arttı. Facebook’un Meta planlarının duyurulmasının ardından yaşanan fiyat artışı ve bugün açıklanan finansman turu ile birlikte SAND, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.33 Dolar fiyatına ulaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar