18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Metaverse Piyasası: KuCoin Labs’den 100 Milyon Dolarlık Dev Yatırım!

Önemli Gelişmeler

En büyük altıncı kripto para borsası KuCoin, metaverse dünyasına dahil oluyor.

blank

Haberin Özeti

  • KuCoin Labs, erken aşama projeler için 100 milyon Dolarlık bir metaverse fonu başlatacağını duyurdu.
  • Fon, ayrıca blok zinciri tabanlı oyunlar, değiştirilemez tokenler (NFT) ve merkezi olmayan uygulamalar (DeFi – dapps) geliştiren kuruluşlar için de kullanılacak.

Listelediği 500’den fazla kripto para ile işlem hacmi açısından dünyanın altıncı en büyük kripto para borsasının arkasındaki şirket olan KuCoin Labs, erken aşama projeler için 100 milyon Dolarlık bir metaverse fonu başlatacağını duyurdu.

blank

KuCoin Yatırım Fonu

Fon, ayrıca blok zinciri tabanlı oyunlar, değiştirilemez tokenler (NFT) ve merkezi olmayan uygulamalar geliştiren kuruluşlar için de kullanılacak. Ayrıca KuCoin, fona seçilen geliştiriciler için iş geliştirme hizmetleri, marka bilinci oluşturma, teşvikler ve iş ortaklıkları da sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kucoin CEO’su Johnny Lyu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İnternet endüstrisinin gelişimini hızlandırmak için KuCoin Metaverse Fonu başlatılacak. Blockchain teknolojisinin bu alandaki projelere uygulanmasını daha da güçlendirerek halihazırda gelişmekte olan blok zinciri endüstrisini olgunlaştırmayı umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

KuCoin Labs başkanı Lou Yu ise konu ile ilgili, “Bu kavram, geçen yüzyılda ortaya atıldığından bu yana büyük ölçüde teorik düzeyde kalmıştı. Bunun insanlık için bir sonraki göç kaderi haline gelmesi blok zincirinin doğuşuna kadar mümkün değildi.” ifadelerini kullandı.

Metaverse Piyasasındaki Gelişim

Kendi dijital ekonomisine sahip olan bir sanal dünya yaratmak, Facebook’un gelişimine odaklanmak için geçtiğimiz ay ismini “Meta” olarak değiştirmesinden bu yana büyük ilgi görüyor.

Facebook’tan kısa bir süre sonra Microsoft, Teams güncellemeleri ve Xbox yükseltmeleri ile aynı alana dahil olduğunu duyurdu. Ardından Animoca Brands, K-Pop NFT Metaverse planlarını açıkladı.

İlgili Haber:  Donald Trump’ın Vergi Borcu Tartışmaları Yatırımcıları Kaygılandırıyor

Daha fazla küresel marka harekete geçtikçe, bu yeni alandaki toplam adreslenebilir pazarının 2030’un sonunda 1.5 trilyon Doların üzerine çıkması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend