5 Ağustos 2022, Cuma
23.5 C
İstanbul

Metaverse Piyasası: KuCoin Labs’den 100 Milyon Dolarlık Dev Yatırım!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En büyük altıncı kripto para borsası KuCoin, metaverse dünyasına dahil oluyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • KuCoin Labs, erken aşama projeler için 100 milyon Dolarlık bir metaverse fonu başlatacağını duyurdu.
  • Fon, ayrıca blok zinciri tabanlı oyunlar, değiştirilemez tokenler (NFT) ve merkezi olmayan uygulamalar (DeFi – dapps) geliştiren kuruluşlar için de kullanılacak.

Listelediği 500’den fazla kripto para ile işlem hacmi açısından dünyanın altıncı en büyük kripto para borsasının arkasındaki şirket olan KuCoin Labs, erken aşama projeler için 100 milyon Dolarlık bir metaverse fonu başlatacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

KuCoin Yatırım Fonu

Fon, ayrıca blok zinciri tabanlı oyunlar, değiştirilemez tokenler (NFT) ve merkezi olmayan uygulamalar geliştiren kuruluşlar için de kullanılacak. Ayrıca KuCoin, fona seçilen geliştiriciler için iş geliştirme hizmetleri, marka bilinci oluşturma, teşvikler ve iş ortaklıkları da sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kucoin CEO’su Johnny Lyu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İnternet endüstrisinin gelişimini hızlandırmak için KuCoin Metaverse Fonu başlatılacak. Blockchain teknolojisinin bu alandaki projelere uygulanmasını daha da güçlendirerek halihazırda gelişmekte olan blok zinciri endüstrisini olgunlaştırmayı umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

KuCoin Labs başkanı Lou Yu ise konu ile ilgili, “Bu kavram, geçen yüzyılda ortaya atıldığından bu yana büyük ölçüde teorik düzeyde kalmıştı. Bunun insanlık için bir sonraki göç kaderi haline gelmesi blok zincirinin doğuşuna kadar mümkün değildi.” ifadelerini kullandı.

Metaverse Piyasasındaki Gelişim

Kendi dijital ekonomisine sahip olan bir sanal dünya yaratmak, Facebook’un gelişimine odaklanmak için geçtiğimiz ay ismini “Meta” olarak değiştirmesinden bu yana büyük ilgi görüyor.

Facebook’tan kısa bir süre sonra Microsoft, Teams güncellemeleri ve Xbox yükseltmeleri ile aynı alana dahil olduğunu duyurdu. Ardından Animoca Brands, K-Pop NFT Metaverse planlarını açıkladı.

İlgili Haber:  CipherTrace, DeFi Piyasasını Denetlemek İçin Chainlink'i (LINK) Kullanacak

Daha fazla küresel marka harekete geçtikçe, bu yeni alandaki toplam adreslenebilir pazarının 2030’un sonunda 1.5 trilyon Doların üzerine çıkması bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar