1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Metaverse Piyasası: MANA Fiyatı Son İki Haftada %253 Oranında Arttı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Metaverse piyasası son haftalarda gelişmeye devam ediyor. Decentraland’ın MANA tokeni, iki haftada %253 oranında değer kazandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Metaverse piyasası son haftalarda gelişmeye devam ediyor.
  • Decentraland’ın MANA tokeni, iki haftada %253 oranında değer kazandı.
  • Grayscale’in Decentraland Trust ürünü ise kuruluşundan bu yana %943.8 ve sadece geçen ay %235.9 oranında değer kazandı.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, firmanın Grayscale Decentraland Trust’ı ve metaverse piyasası hakkında açıklamalarda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Metaverse Piyasası Hareketli

“Metaverse” oyunlarındaki ilk yatırımcılar, bugün kripto para alanındaki en büyük varlık yöneticisi Grayscale de dahil olmak üzere büyük kârlar elde ediyor.

Bu hafta başlarında Yahoo Finance Crypto Goes Mainstream etkinliğinde konuşan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Grayscale Decentraland Trust’ın, yatırımcıların metaverse piyasasına giriş yapması için önemli bir alternatif sunduğunu belirtti.

Metaverse, SimCity ve Minecraft gibi oyunların sanal dünya ve karakter oluşturma mekaniklerini, kripto paralar ile takas edilebilen veya fiat para birimleri karşılığında satılabilen yerel bir token ile eşleştirir. Ethereum blok zincirinde çalışan Decentraland’ın yerel tokeni ise MANA’dır. MANA, oyun içi avatarları özelleştirmek ve sanal arazi parselleri satın almak için kullanılabilir.

MANA Fiyatındaki Artış

Token, Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirdiğini açıklamasından bu yana önemli bir fiyat artışı yaşıyor. Facebook’un duyurusundan kısa bir süre MANA, 4.11 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Son 24 saatte ise Decentraland metaverse dünyasının yerel tokeni ve Grayscale Decentraland Trust’ın temel varlığı olan MANA, %28 oranında yükseldi. MANA, şu dakikalarda 3.29 Dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak CoinGecko’dan alınan verilere göre son 14 gün içinde MANA’nın fiyatı %253 oranında değer kazandı.

İlgili Haber:  Bir Yatırım Uzmanına Göre Bitcoin 5 Yıl İçerisinde 250.000 Dolara Ulaşacak

Grayscale Decentraland Trust, Şubat ayı sonlarında faaliyete geçti ve şu anda yönetimi altında 49.2 milyon Dolarlık varlık bulunuyor. Grayscale’nin bu ürünü, kuruluşundan bu yana %943.8 ve sadece geçen ay %235.9 oranında değer kazandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar