1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

Metaverse Tokeni MANA’nın Fiyatı %100 Oranında Yükseldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Metaverse ile ilgili kripto paraların fiyatı bugün artıyor. Decentraland’ın tokeni MANA, son 24 saatte %100’lük fiyat artışı yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Metaverse tokeni MANA %100 oranında artarken, benzer bir başka token SAND de %35’lik fiyat artışı yaşadı.
  • Metaverse Index Token ise bir gecede %20 oranında yükseldi.
  • Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve metaverse alanın yönelik ilgisini açıkça belirtmesinin ardından metaverse ile ilgili kripto paralar önemli ölçüde yükseliyor.

Perşembe günü Facebook’un “metaverse” planlarını hayata geçirmek amacıyla ismini “Meta” olarak değiştirdiğinin açıklanmasının ardından bu alana odaklanan kripto paraların fiyatında da önemli bir artış yaşanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MANA ve SAND Fiyatı Önemli Ölçüde Arttı

Minecraft ve Second Life’a benzer bir tür tarayıcı tabanlı video oyunu olan Decentraland’ın yerel tokeni MANA, sadece son 24 saat içinde %100’lük bir fiyat artışı yaşadı. MANA şu dakikalarda 3.39 Dolardan işlem görüyor.

Kullanıcıların kendi NFT oyun dünyalarını oluşturabilecekleri topluluk odaklı bir metaverse olan The Sandbox’ın yerel tokeni SAND ise son 24 saatte %35 oranında yükseldi. SAND, sabah erken saatlerde yaşadığı ani fiyat artışı ile 2.41 Dolar seviyesine ulaştı. Bu fiyat, SAND için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Öte yandan ani fiyat artışının ardından SAND, %30’luk bir geri çekilme de yaşadı. Kripto para şu dakikalarda 1.73 Dolardan işlem görüyor.

Metaverse Index Tokeni Nedir?

Zerion’dan alınan verilere göre, en iyi metaverse tokenlerinin fiyatını izleyen ve aynı zamanda kendisi de “tokenli” bir endeks fonu olan Metaverse Index’in tokeni de geçen hafta genelinde %20 oranında artış bildirdi.

Metaverse Index tokeni, Pokémon tarzı blok zinciri oyunu Axie Infinity’nin yerel tokeni olan AXS’in yanı sıra SAND, MANA ve diğer metaverse ürünleriyle bağlantılı birkaç temel kripto paranın mevcut değerlerine göre fiyatlandırılır ve bu sayede işlem görür.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar