9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Metaverse Tokeni MANA’nın Fiyatı %100 Oranında Yükseldi!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Metaverse ile ilgili kripto paraların fiyatı bugün artıyor. Decentraland’ın tokeni MANA, son 24 saatte %100’lük fiyat artışı yaşadı.

blank

Haberin Özeti

  • Metaverse tokeni MANA %100 oranında artarken, benzer bir başka token SAND de %35’lik fiyat artışı yaşadı.
  • Metaverse Index Token ise bir gecede %20 oranında yükseldi.
  • Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ve metaverse alanın yönelik ilgisini açıkça belirtmesinin ardından metaverse ile ilgili kripto paralar önemli ölçüde yükseliyor.

Perşembe günü Facebook’un “metaverse” planlarını hayata geçirmek amacıyla ismini “Meta” olarak değiştirdiğinin açıklanmasının ardından bu alana odaklanan kripto paraların fiyatında da önemli bir artış yaşanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MANA ve SAND Fiyatı Önemli Ölçüde Arttı

Minecraft ve Second Life’a benzer bir tür tarayıcı tabanlı video oyunu olan Decentraland’ın yerel tokeni MANA, sadece son 24 saat içinde %100’lük bir fiyat artışı yaşadı. MANA şu dakikalarda 3.39 Dolardan işlem görüyor.

Kullanıcıların kendi NFT oyun dünyalarını oluşturabilecekleri topluluk odaklı bir metaverse olan The Sandbox’ın yerel tokeni SAND ise son 24 saatte %35 oranında yükseldi. SAND, sabah erken saatlerde yaşadığı ani fiyat artışı ile 2.41 Dolar seviyesine ulaştı. Bu fiyat, SAND için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Öte yandan ani fiyat artışının ardından SAND, %30’luk bir geri çekilme de yaşadı. Kripto para şu dakikalarda 1.73 Dolardan işlem görüyor.

Metaverse Index Tokeni Nedir?

Zerion’dan alınan verilere göre, en iyi metaverse tokenlerinin fiyatını izleyen ve aynı zamanda kendisi de “tokenli” bir endeks fonu olan Metaverse Index’in tokeni de geçen hafta genelinde %20 oranında artış bildirdi.

Metaverse Index tokeni, Pokémon tarzı blok zinciri oyunu Axie Infinity’nin yerel tokeni olan AXS’in yanı sıra SAND, MANA ve diğer metaverse ürünleriyle bağlantılı birkaç temel kripto paranın mevcut değerlerine göre fiyatlandırılır ve bu sayede işlem görür.

İlgili Haber:  Bitcoin Y Kuşağının Altını Olsa da Kaybetmeye Mahkum mu?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend