5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Metaverse Yarışı: Facebook’un Ardından Microsoft da Metaverse Alanına Giriyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Microsoft Teams, 3D avatarlar ve sanal toplantı ortamları ile metaverse alanına dahil oluyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Facebook’un ardından Microsoft da 3D avatarların ve sanal ortamların yer alacağı metaverse alanına dahil olduğunu duyurdu.
  • Microsoft’un Teams uygulaması ile attığı adım, bu alanın büyük şirketler tarafından ne denli dikkate alındığını gösteriyor.

Facebook’un ardından Microsoft da 3D avatarların ve sanal ortamların yer alacağı metaverse alanına dahil olduğunu duyurdu.

Binance indirim kodu

Microsoft Teams, Facebook’un Yolunu Takip Ediyor

Microsoft Teams genel müdürü Nicole Herskowitz, The Verge ile yaptığı röportajda, “Sanal dünyadaki yorgunluk bizi bu fikre iten temel şey oldu. Online bir toplantıda 30 – 40 dakika kaldıktan sonra odaklanmanın artık çok zor olduğunu fark ettik.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada şirketin isminin “Meta” olarak değiştirildiğini ve temel odaklarının da metaverse alanı olacağını duyurmuştu. Zuckerberg konu ile ilgili, “Uygulamalarımız da dahil olmak üzere tüm ürünlerimiz artık yeni bir vizyonu paylaşıyor: Metaverse’i hayata geçirmek. Ve şimdi yaptığımız işin kapsamını yansıtan yeni bir isme sahibiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Metaverse Yarışı

Metaverse, kullanıcıların dijital avatarlar olarak birbirleriyle etkileşime girebilecekleri kalıcı bir sanal evrendir. Bu sanal ortamlar sosyal etkileşimler, oyunlar ve hatta iş ilişkileri için kullanılabilir.

Facebook’un ardından Microsoft’un Teams uygulaması ile attığı adım, bu alanın büyük şirketler tarafından ne denli dikkate alındığını gösteriyor.

The Verge’nin haberine göre Microsoft, bir kişinin sesini dinlemek için AI (yapay zeka) kullanacak ve o kişinin avatarı o esnada sanal olarak canlandırılacak. Microsoft Mesh’in baş ürün müdürü Katie Kelly, “O avatarı canlandırmak için sesli ipuçlarını yorumlayabiliyoruz; bu sayede o kişi, sanki orada sizinle birlikteymiş gibi hissedeceksiniz.” dedi.

İlgili Haber:  Donald Trump ve Joe Biden Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

Kelly, Microsoft Teams’in yeni planının önümüzdeki yılın ilk yarısında kullanıma sunulacağını da sözlerine ekledi. Microsoft yöneticisi konu ile ilgili, “Hedef, gelecek yılın ilk yarısında bu sürükleyici alanı hizmete sunmak. Ardından Microsoft’un araçlarını kullanarak bu alanda işbirliği yapabileceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Kelly, ayrıca, “Bu alanda hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi yapabileceksiniz. Arkadaşlarınızla ve ailenizle bir araya gelin, çalışın, öğrenin, oynayın, alışveriş yapın ve üretin.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar