4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Metromile, Bitcoin’e 10 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Otomobil sigorta şirketi Metromile, 10 milyon Dolarlık Bitcoin satın alacak ve kripto ödemelerini benimsemeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Otomobil sigortası şirketi Metromile, yakında prim ve talep ödemeleri için Bitcoin kabul etmeye başlayacağını açıkladı.
  • Şirket, bu amaçla 2021’in 2. çeyreğinde 10 milyon Dolar değerinde BTC almayı planlıyor.

San Francisco merkezli otomobil sigorta şirketi Metromile, yakında sigorta primlerini kabul etmeye ve talepleri Bitcoin ile ödemeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Bugün yayınlanan bir duyuruya göre, poliçe sahipleri ödeme hizmetleri için ABD Doları veya Bitcoin seçme şansına erişecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Metromile CEO’su Dan Preston konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Metromile, sürücülere sigorta için ödeme yapma konusunda farklı seçenekler sunuyor. Hizmetimize, sürücülere mil başına ödeme yaparak yılda %47 tasarruf etme fırsatı vererek başladık; ve şimdi insanlara istedikleri şekilde ödeme yapma ve ödeme alma esnekliği sunmak istiyoruz.” dedi.

Zamanın Ruhunu Yakalamak

Metromile, kripto para benimsemeye başlamak için 2021’in ikinci çeyreğinde 10 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın almayı planlıyor. Şirket CEO’su Preston, “Bitcoin’i prim ve talep ödemeleri için bir seçenek olarak sunmanın önemli bir ilk adım olacağına inanıyoruz. Teknoloji, Metromile’deki çalışmalarımıza her zaman öncülük etti ve şu anda gerçekleşmekte olan finansal altyapıdaki hızlı değişim, önümüzdeki on yıllar için rotamızı belirleyecek.” dedi.

Şirket, kendi müşterilerine, geleneksel sigorta firmalarına kıyasla yılda %47’ye varan tasarruf imkanı sağladığını dile getiriyor.

Bitcoin Benimseme Hızı Artıyor

Kripto piyasası boğa koşusuna devam ederken, gittikçe daha fazla firma Bitcoin ödemelerini kabul ediyor. Otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladığını açıkladı. Tesla, ayrıca, elde ettiği Bitcoin hemen itibari paraya çevirmeyeceğinin ve kripto para olarak elinde tutacağının altını çizdi.

İlgili Haber:  Tether Çökerse Tüm Kripto Para Piyasası Onunla Birlikte Çökebilir

Öte yandan, Kanadalı fintech firması Mogo, Mart ayında Bitcoin’i ipotek seçeneği olarak kabul edeceğini duyurdu. Geçtiğimiz günlerde de Arjantin merkezli e-ticaret sitesi Mercado Libre, gayrimenkul satışları için Bitcoin’i desteklemeye başladığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar