12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Miami Belediye Başkanı En İlerici Kripto Yasalarını Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

2017’den beri Miami Belediye Başkanı olarak görev yapan Francis Suarez, başkanı olduğu şehri kripto ve blok zinciri endüstrisinde olanlar için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en çekici şehir hale getirmek istediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Pazar günü yayınlanan bir röportajda gündeme dair konuşan Suarez, Miami’deki milletvekillerinin Florida’da kripto ve blok zinciri için düzenleyici teşvikleri öğrenmek amacıyla Wyoming ve New York gibi kripto dostu alanların politikalarını araştırdıklarını söyledi.

Binance indirim kodu

Suarez, Miami’de en ilerici kripto yasalarına sahip olduklarını belirterek “Her şey eşitse kazandığımıza inandığımızdan emin olmak istiyoruz” ifadesini kullandı. Sadece oyun alanını eşitlemek istediklerini belirten başkan, kolayca değiştirilebilen yasalara dayanarak hiç kimsenin kendilerine üstünlük sağlamadığından emin olmak için çabaladıklarını dile getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Belediye Başkanı Suarez, yarışı düzenleyen galip olarak anılsa da durumu, diğer yetki alanlarındaki milletvekilleri arasında bir mücadele olarak tanımlamadı. Bunun yerine, Wyoming’e kripto şirketlerini çekmede “akıllı olduğu için tebrikler” gönderen başkan, Amerika’daki ve dünyadaki her şehrin, teknoloji ekosistemini büyütmeye çalışması gerektiğini vurguladı.

Teşviklerin yerinde olduğundan ve mevzuatın kripto ile blok zincirini destekleyecek şekilde ileriye dönük olarak hazırlandığından emin olmak için çalıştıklarını açıklayan belediye başkanı, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin (BTC) ve kripto hakkında birkaç yükseliş açıklamasında bulunmuş ve buna, Miami şehir çalışanlarının ABD doları yerine BTC ile ödeme almasına izin vermeyi düşünme planlarını da dahil etmişti.

Ayrıca Miami sakinlerinin yerel ücretler ve vergiler için kripto kullanarak ödeme yapmalarına izin vermenin yanı sıra şehrin hazinesinin bir kısmını Bitcoin’e yatırmayı öneren Suarez, bu üç fikirden “en zoru” olarak nitelendirdiği görevin sonuncusu olduğunu söyledi.

Kripto topluluğu Miami’nin attığı adımların farkında

Belediye başkanının, Gemini’nin kurucu ortakları Tyler ve Cameron Winklevoss ile bir toplantı da dahil olmak üzere kripto topluluğundaki birkaç yüksek profilli figürle konuştuğu biliniyordu. Bu ayın başlarında Tyler, belediye başkanının “hükümetlere ve Bitcoin’e öncülük ettiğini” söyledi.

İlgili Haber:  Bitcoin Talebi Patlıyor, Bitcoin Arzı Küçülüyor

Belediye Başkanı Suarez, bu eylemlerin Miami’nin 450.000 sakini için ne zaman geçerli olacağına dair bir zaman çizelgesi sunmadı fakat kripto topluluğundan bazıları görünüşe göre bu açıklamaları fark etmiş durumda. Bunun en belirgin işareti ise Bitcoin 2021’in, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği duyuruda haziran ayında gerçektirilmesi planlanan kripto konferansı için Los Angeles’tan Miami’ye taşınacağını duyurması oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar