27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Miami, Bitcoin Endüstri Merkezi Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Miami – Dade ilçe yöneticisi Danielle Cohen Higgins yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin, Ay’a gidecek ve Miami – Dade de fırlatma rampası olacak.” dedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Miami – Dade, Bitcoin kullanıcılarını cezbetmek için elinden geleni yapıyor.
  • Bitcoincileri övgü yağmuruna tutan yönetici Danielle Cohen Higgins, ilçede bir Bitcoin endüstri merkezi oluşturmak istediğini dile getirdi.

Miami – Dade yöneticisi Higgins, Bitcoin 2021 konferans katılımcılarını bölgeye taşınmaya davet etti. Higgins, ilçede Bitcoin endüstrisi için bir kampüs oluşturmak da dahil olmak üzere kripto yanlısı çeşitli girişimleri ile konferans katılımcılarını cezbetti.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Kampüsü Oluşturacağız!”

İlçe yöneticisi Danielle Cohen Higgins, “Bitcoin’e adanmış bir merkez, bir kampüs hayal edin. Burası tam da bunun için çok uygun bir yer. Size zaten evinizde olduğunuzu söylemek için buradayım. Bizler, Bitcoin’i destekliyoruz, kripto paraları destekliyoruz, sektörünüzü destekliyoruz!” diye konuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Higgins, sonrasında ise Bitcoin’e ve Bitcoin kullanıcılarına övgüler yağdırdı. Miami – Dade ilçe yöneticisi, “Bitcoin yalnızca oyunun kurallarını değiştiren finansal etkilere değil; aynı zamanda oyunun kurallarını değiştiren sosyal etkilere de sahip.” ifadelerini kullandı.

Higgins’in Miami’de bir Bitcoin merkezi oluşturma hayali, kripto paranın ademi merkeziyetçi yapısı ile ters düşebilir. Ancak bazı şirketler daha şimdiden Miami’ye yönelmeye yapmaya başladı: New York merkezli bir kripto şirketi olan Blockchain.com, Perşembe günü yaptığı açıklamada 300 kişilik iş yerini Miami’ye taşıyacağını söyledi.

Miami ve Wyoming Arasındaki Rekabet

Higgins, ayrıca NBA takımı Miami Heat’in, 2019’da Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından ortaklaşa kurulan kripto para borsası FTX tarafından yoğun olarak desteklendiğine de dikkat çekti. FTX borsası ve Miami Heat arasında son yapılan sponsorluk anlaşmasına göre, Heat’in stadyumu 19 yıl boyunca FTX Arena olarak isimlendirilecek. Anlaşmanın toplam değerinin ise 135 milyon Dolar olduğu söyleniyor.

İlgili Haber:  Borderless Capital, Blockchain Girişimlerine 25 Milyon Dolarlık Bir Yatırım Fonu Sağlayacak

Öte yandan ABD’deki diğer birkaç yerleşim yeri de Miami ile aynı şeyi yapmaya çalışıyor. Wyoming, Cardano, Ripple ve Kraken’i çeşitli kripto para yanlısı girişimleri ile cezbetmeyi başardı. Ancak Higgins, Miami – Dade bütçesinin Wyoming de dahil olmak üzere 10 eyaletten daha büyük olduğunu vurguluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar