Miami, Bitcoin Endüstri Merkezi Olacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Miami – Dade ilçe yöneticisi Danielle Cohen Higgins yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin, Ay’a gidecek ve Miami – Dade de fırlatma rampası olacak.” dedi.

blank

Haberin Özeti

  • Miami – Dade, Bitcoin kullanıcılarını cezbetmek için elinden geleni yapıyor.
  • Bitcoincileri övgü yağmuruna tutan yönetici Danielle Cohen Higgins, ilçede bir Bitcoin endüstri merkezi oluşturmak istediğini dile getirdi.

Miami – Dade yöneticisi Higgins, Bitcoin 2021 konferans katılımcılarını bölgeye taşınmaya davet etti. Higgins, ilçede Bitcoin endüstrisi için bir kampüs oluşturmak da dahil olmak üzere kripto yanlısı çeşitli girişimleri ile konferans katılımcılarını cezbetti.

blank

“Bitcoin Kampüsü Oluşturacağız!”

İlçe yöneticisi Danielle Cohen Higgins, “Bitcoin’e adanmış bir merkez, bir kampüs hayal edin. Burası tam da bunun için çok uygun bir yer. Size zaten evinizde olduğunuzu söylemek için buradayım. Bizler, Bitcoin’i destekliyoruz, kripto paraları destekliyoruz, sektörünüzü destekliyoruz!” diye konuştu.

Higgins, sonrasında ise Bitcoin’e ve Bitcoin kullanıcılarına övgüler yağdırdı. Miami – Dade ilçe yöneticisi, “Bitcoin yalnızca oyunun kurallarını değiştiren finansal etkilere değil; aynı zamanda oyunun kurallarını değiştiren sosyal etkilere de sahip.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Higgins’in Miami’de bir Bitcoin merkezi oluşturma hayali, kripto paranın ademi merkeziyetçi yapısı ile ters düşebilir. Ancak bazı şirketler daha şimdiden Miami’ye yönelmeye yapmaya başladı: New York merkezli bir kripto şirketi olan Blockchain.com, Perşembe günü yaptığı açıklamada 300 kişilik iş yerini Miami’ye taşıyacağını söyledi.

Miami ve Wyoming Arasındaki Rekabet

Higgins, ayrıca NBA takımı Miami Heat’in, 2019’da Sam Bankman-Fried ve Gary Wang tarafından ortaklaşa kurulan kripto para borsası FTX tarafından yoğun olarak desteklendiğine de dikkat çekti. FTX borsası ve Miami Heat arasında son yapılan sponsorluk anlaşmasına göre, Heat’in stadyumu 19 yıl boyunca FTX Arena olarak isimlendirilecek. Anlaşmanın toplam değerinin ise 135 milyon Dolar olduğu söyleniyor.

Öte yandan ABD’deki diğer birkaç yerleşim yeri de Miami ile aynı şeyi yapmaya çalışıyor. Wyoming, Cardano, Ripple ve Kraken’i çeşitli kripto para yanlısı girişimleri ile cezbetmeyi başardı. Ancak Higgins, Miami – Dade bütçesinin Wyoming de dahil olmak üzere 10 eyaletten daha büyük olduğunu vurguluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend