Miami, Dünyanın Kripto Başkenti Olacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 10 ay önce

blank

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Balmy Miami’de kripto para odaklı bir sohbet için Gemini yöneticileri Cameron ve Tyler Winklevoss ile bir araya geldi.

blank

Haberin Özeti

  • Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto para girişimcileri Cameron ve Tyler Winklevoss ile bir video röportajı yayınladı.
  • Üçlü, Bitcoin düzenleme ve kripto endüstrisinin geleceğini tartıştı.
  • Bu, Suarez’in Miami’deki kripto yeniliklerini keşfetme çabasının bir parçası olarak görülüyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, geçtiğimiz hafta sonu Cameron ve Tyler Winklevoss ile kripto para ve blockchain teknolojisinin geleceği hakkında geniş kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkanın Amacı Miami’yi Gezegenin En Rekabetçi Kripto Para Kenti Yapmak

Winklevoss ikizleri, bir kripto para borsası ve sorumlusu haline gelen Gemini’yi 2014 yılında New York’ta kurdu. Belediye başkanı ile sohbeti, kripto para hakkındaki müjdeleri yaymak için bir şans olarak kullandılar.

Suarez, amacının Miami’yi “gezegendeki en rekabetçi kripto para kenti” yapmak olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Başkan, Miami’yi teknolojide inovasyon için potansiyel bir başkent olarak tanıtmakla ilgileniyor. Yaptığı açıklamada, “Biz her zaman bir finans merkezi olarak biliniyorduk. Finansal bankacılık başkenti burada. Kriptoyu da buna entegre etmeliyiz. Bence bu alanda New York’tan biraz geride kaldık, ancak hızlı bir şekilde harekete geçebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Suarez Son Haftalarda Pek Çok Kripto Para Yöneticisi ile Görüştü

Suarez ayrıca emlak vergilerinden izinlerle ilgili ücretlere kadar insanların şehirdeki ücretlerini ödemek için kripto para kullanmalarına izin verme arayışında olduğunu belirtti.

Suarez, son haftalarda Twitter’da özellikle Bitcoin madencilik şirketi HASHR8’den Whit Gibbs ve blockchain şirketi Elrond’un CEO’su Beniamin Mincu gibi girişimcilerle sohbetlerde bulundu. Ayrıca Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy ile de bir araya geldi.

Suarez, çabalarıyla ilgili yeni bir Bloomberg makalesine yanıt olarak bugün tweet attı ve “Vizyonumuzu paylaşan herkesin buraya gelip kendi yatırımlarını inşa etmesini istiyoruz. Ama biz Silikon Vadisi veya bir sonraki New York olmayacağız… Biz Miami’yiz ve bunu unutmayacağız.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend