8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Miami Konferansı Sona Yaklaşırken, Bitcoin Son İki Haftanın En Düşük Seviyesine Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto endüstrisinin en büyük konferanslarından biri Miami’de sona ererken, Bitcoin haftayı düşüşle kapatıyor.

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son iki hafta içinde 43.220 dolara kadar düştü. Piyasa değerine göre bir sonraki en büyük dijital token olan Ethereum ise son 24 saatte artış yaşadı. Popüler DeFi tokenleri Solana ve Cardano da düşüşten nasibini alanlar arasında.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Büyük bir direnç seviyesini kırdıktan hemen sonra Bitcoin için zor bir hafta oldu. Bitcoin 43.000 dolar civarında bir destek bulmuş gözüküyor.

Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında, milyarder girişimci Peter Thiel, Ark Investment Management CEO’su Cathie Wood ve MicroStrategy Inc. başkanı Michael Saylor dahil olmak üzere pek çok Bitcoin savunucusu sahne aldı. Saylor gibi Peter Thiel de, Bitcoin’i geleceğin enflasyona dayanıklı rezerv para birimi olarak görüyor. Thiel konferanstaki bir panelde yaptığı konuşmada, merkez bankalarını dijital paraları görmezden gelmenin ciddi sonuçları olacağı konusunda uyardı.

Saylor ve Wood ise politikacılar, düzenleyiciler ve sermaye piyasalarından dünyanın en büyük dijital varlığına doğru bir duruş değişikliğine dikkat çekti.

Her sene gerçekleştirilen Bitcoin konferansında bu senenin en büyük gündemlerinden biri de yasal düzenlemeler oldu.

Bitcoin 2022 konferansına katılan panelistler, net yasal düzenlemeler olmadan, kripto firmalarının uyumluluk risklerini ve süreçlerini belirleyip yönetmelerinin çok zor olduğunu vurguladılar.

Perşembe günü, yılın en büyük bitcoin konferanslarından birinde konuşan panelistler, yasal düzenlemelerin ABD’deki kripto para sektörünün devam eden büyümesi için çok önemli olduğunu söyledi.

Bitcoin 50.000 doları aşabilecek mi?

Her ne kadar Bitcoin ve kripto para piyasası son günlerde yükseliş trendine girmiş olsa da, çoğu kripto para geçen seneki ATH seviyelerinden oldukça düşmüş durumdalar.

İlgili Haber:  20.000 Dolardan Bitcoin Satın Alan Yatırımcılar BTC’lerini Sattı mı? Piyasa Ne Durumda?

Bitcoin örneğin, geçen sene Kasım ayında 69.000 dolara kadar çıkarak ATH yapmıştı. Bitcoin o tarihten itibaren %32 değer kaybetmiş durumda.

Bitcoin özellikle Rusya-Ukrayna savaşı esnasında gerçek hayatta kullanım senaryosunu gerçekleştirdi ve adeta tüm dünyaya gösterdi. Savaşın her iki tarafı da Bitcoin ve kripto paralara yöneldi. Ukrayna tarafı Bitcoin’i bağış toplamak için kullanırken, Rusya tarafı yaptırımlardan kaçmak için kullandı. Bu da Bitcoin’in gerçek hayatta kullanımının bir ispatı oldu.

Analistler bu durumun Bitcoin’in konumunu güçlendirdiğini ve fiyatında bir momentuma neden olacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde MicroStrategy kredi alarak Bitcoin satın almıştı. Benzer şekilde Terra da 230 milyon dolarlık Bitcoin satın almıştı.

Yatırımcı güveni arttıkça Bitcoin’e olan ilgi de artacak ve yakın zamanda 50.000 dolar psikolojik sınırı tekrar aşılacak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar