9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Miami, Şehirde Yaşayanlara Ücretsiz Bitcoin Dağıtacak!

Önemli Gelişmeler

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin kazanmak için şehrin MiamiCoin’ini “stake” edeceklerini ve buradan elde ettikleri kazançları da BTC olarak Miamililere dağıtacaklarını söyledi.

blank

Haberin Özeti

  • Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin kazanmak için şehrin MiamiCoin’ini “stake” edeceklerini açıkladı.
  • Başkan, buradan elde ettikleri kazançları da BTC olarak Miamililere dağıtacaklarını söyledi.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, ABD’nin kripto merkezi olma konusundaki iddiasını sürdürüyor.

blank

Miami: ABD’nin Kripto Başkenti

Suarez geçtiğimiz gün CoinDesk TV’de yaptığı açıklamalarda, şehrin Bitcoin’de getiri elde etmek için yerel kripto parası MiamiCoin’in büyük bir bölümünü stake edeceğini duyurdu. Başkan, Miami’nin “Amerika’da doğrudan sakinlerine temettü olarak Bitcoin getirisi veren ilk şehir” olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Şehirde daha öncesinde yalnızca MiamiCoin sahipleri bir kripto para getirisi kazanabiliyordu. Ancak son duyuru ile birlikte şehrin sakinlerine bir Bitcoin cüzdanı verilecek ve MiamiCoin’e sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın ücretsiz BTC kazanabilecekler.

İlk olarak 3 Ağustos 2021’de açıklanan MiamiCoin, sakinlerin esas olarak şehir için farklı projelere ve altyapı çalışmalarına yatırım yapmalarına olanak sağlıyor. Suarez’in açıklamasına göre, kripto para karşılığında alınan fonlar şehrin hazinesine yönlendiriliyor. Miami şehri, MiamiCoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana şimdiye kadar bu projesinden 21 milyon Dolar kazandı.

MiamiCoin’den Bitcoin’e

Bununla birlikte belediye başkanı Suarez, kimin kripto cüzdanı sahibi olabileceğini belirlemenin bir miktar zor olabileceğini söyledi. Başkan, “Miamililer” tanımının içini doldurmak konusunda kararsız görünüyor. Bu anlamda ücretsiz BTC kazanacak kişilerin şehirdeki vergi mükellefleri mi, Miami’de bir adresi olan vatandaşlar mı yoksa şehirde oy kullanan insanlar mı olacağı henüz belli değil.

Suarez’e göre bu projenin nihai amacı, Bitcoin’i daha fazla insana ulaştırmak. Suarez konu ile ilgili, “Bu sıçramayı yapmamız gerekiyor. Evet, Bitcoin değer kazanıyor. Ve evet, Bitcoin tutmanızı istiyoruz. Ancak aynı zamanda Bitcoin’in kârını da artırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Mısır'da Ekonomik Durgunluğun Ortasında Bitcoin'e Talep Arttı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend