1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Miami, Şehirde Yaşayanlara Ücretsiz Bitcoin Dağıtacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin kazanmak için şehrin MiamiCoin’ini “stake” edeceklerini ve buradan elde ettikleri kazançları da BTC olarak Miamililere dağıtacaklarını söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin kazanmak için şehrin MiamiCoin’ini “stake” edeceklerini açıkladı.
  • Başkan, buradan elde ettikleri kazançları da BTC olarak Miamililere dağıtacaklarını söyledi.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, ABD’nin kripto merkezi olma konusundaki iddiasını sürdürüyor.

Binance indirim kodu

Miami: ABD’nin Kripto Başkenti

Suarez geçtiğimiz gün CoinDesk TV’de yaptığı açıklamalarda, şehrin Bitcoin’de getiri elde etmek için yerel kripto parası MiamiCoin’in büyük bir bölümünü stake edeceğini duyurdu. Başkan, Miami’nin “Amerika’da doğrudan sakinlerine temettü olarak Bitcoin getirisi veren ilk şehir” olacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şehirde daha öncesinde yalnızca MiamiCoin sahipleri bir kripto para getirisi kazanabiliyordu. Ancak son duyuru ile birlikte şehrin sakinlerine bir Bitcoin cüzdanı verilecek ve MiamiCoin’e sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın ücretsiz BTC kazanabilecekler.

İlk olarak 3 Ağustos 2021’de açıklanan MiamiCoin, sakinlerin esas olarak şehir için farklı projelere ve altyapı çalışmalarına yatırım yapmalarına olanak sağlıyor. Suarez’in açıklamasına göre, kripto para karşılığında alınan fonlar şehrin hazinesine yönlendiriliyor. Miami şehri, MiamiCoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana şimdiye kadar bu projesinden 21 milyon Dolar kazandı.

MiamiCoin’den Bitcoin’e

Bununla birlikte belediye başkanı Suarez, kimin kripto cüzdanı sahibi olabileceğini belirlemenin bir miktar zor olabileceğini söyledi. Başkan, “Miamililer” tanımının içini doldurmak konusunda kararsız görünüyor. Bu anlamda ücretsiz BTC kazanacak kişilerin şehirdeki vergi mükellefleri mi, Miami’de bir adresi olan vatandaşlar mı yoksa şehirde oy kullanan insanlar mı olacağı henüz belli değil.

Suarez’e göre bu projenin nihai amacı, Bitcoin’i daha fazla insana ulaştırmak. Suarez konu ile ilgili, “Bu sıçramayı yapmamız gerekiyor. Evet, Bitcoin değer kazanıyor. Ve evet, Bitcoin tutmanızı istiyoruz. Ancak aynı zamanda Bitcoin’in kârını da artırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar