30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

MiamiCoin (MIA), İki Ayda 8 Milyon Dolarlık Gelir Elde Etti: MIA Nedir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Miami merkezli kripto para MIA, sadece iki ayda şehrin kasasına yaklaşık 8 milyon Dolarlık katkıda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • MiamiCoin, Miami Şehri için iki ayda yaklaşık 8 milyon Dolar gelir elde etti.
  • Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, projenin yerel programların finanse edilme biçiminde “devrim yaratabileceğini” söyledi.

CityCoins tarafından Ağustos başında başlatılan “şehir merkezli” kripto para MiamiCoin (MIA), Miami Şehri için daha şimdiden yaklaşık 8 milyon Dolarlık gelir elde etti.

Binance indirim kodu

MiamiCoin (MIA) Nedir?

CityCoins, insanların tokenlerini satın alarak veya madencilik yaparak şehirlere yatırım yapmalarını sağlayan bir blok zinciri projesidir. Buna karşılık, kullanıcılar Bitcoin (BTC) veya Stacks (STX) tokenlerinde getiri elde edebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

CityCoins’in web sitesinden yaptığı açıklamada, “MiamiCoin, şehir için devam eden bir kripto gelir akışı sağlarken, aynı zamanda $MIA sahipleri için STX ve BTC getirisi de sağlıyor. Madencilere iletilen STX’inin %30’u Miami için ayrılmış bir cüzdana yönlendiriliyor ve kalan %70’i STX ve BTC kazanmak için kullanılabiliyor.” ifadeleri kullanıldı.

Miami’nin kendi kripto parası Ağustos ayı başında piyasaya sürüldü; ve MIA, CityCoins’in bu türde ürettiği ilk tokeni oldu.

Şu dakikalarda Miami City Cüzdanının bakiyesi 7.86 milyon Doların (6.415 milyon STX) biraz üzerinde seyrediyor.

Miami ve Kripto Para Endüstrisi

MiamiCoin, şehri bir “kripto para inovasyon merkezi” haline getirmek isteyen Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in kripto tutkuları ile son derece uyumlu bir teknoloji.

Ayrıca 13 Eylül’de Miami şehrindeki ticaret kuruluşları tarafından yapılan bir açıklamada, bu kuruluşların MIA ile bağış kabul etmeye başladığı belirtildi.

Washington Post’a konuşan Belediye Başkanı Suarez ise MiamiCoin’in gelecek yıl şehir için 60 milyon Dolara kadar gelir üretebileceğini ve yerel programların finanse edilme biçiminde “devrim yaratabileceğini” belirtti.

İlgili Haber:  New York, Bitcoin Merkezi mi Olacak?

Suarez, “Vatandaşların vergi ödemesine gerek kalmadan bir hükümeti yönetebilme olasılığını düşündüğünüzde, bu gerçekten inanılmaz.” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar