28 Mayıs 2022, Cumartesi
27 C
İstanbul

Miami’deki “Bitcoin 2021” Konferansında Meydana Gelen 5 Önemli Gelişme

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Miami’de düzenlenen ve iki gün boyunca devam eden “Bitcoin 2021” başlıklı konferans, gerçekten de ilginç anlara ve kripto para endüstrisi için önemli gelişmelere sahne oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 başlıklı konferans, oldukça ilginç gelişmelere sahne oldu.
  • İşte kripto endüstrisine damga vuran 5 önemli gelişme.

Dünyanın farklı bölgelerinden kripto para uzmanlarının buluştuğu Miami’deki “Bitcoin 2021” başlıklı konferans, önemli gelişmelere sahne oldu. İşte konferansa damga vuran ve kripto endüstrisinde yankı uyandıran 5 önemli gelişme.

Binance indirim kodu

1. Max Keizer: “Satmıyoruz! Elon’un Canı Cehenneme!”

“Keiser Report” podcast’inin sunucusu Max Keiser, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile katıldığı oturumda ilginç bir çıkış yaparak, “Satmıyoruz! Elon’un canı cehenneme!” diye konuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon Musk, Cuma günü yayınladığı bir tweette Bitcoin hashtag’inin yanında “kırık kalp” emojisi koymuş ve Bitcoin fiyatının %5 seviyesinde düşmesine neden olmuştu. Ancak Max Keiser, Elon Musk’ın piyasa ile oynayan tweetlerinden fazlasıyla sıkılmış olacak ki; böylesine sert bir hareketle Musk’a olan tepkisini dile getirdi.

Sosyal medya analiz şirketi Lunacrash’a göre Keizer, beşinci en etkili Bitcoin savunucu olarak görülüyor. Bazı yorumcular, Kaiser’in yüksek enerjili Musk eleştirisinin, endüstrinin geri kalanını da cesaretlendirdiğini dile getirdi.

2. Floyd Mayweather, EthereumMax Tişörtü ile Sahneye Çıktı ve Yuhalandı

Yenilmez boks şampiyonu Floyd Mayweather, Ethereum (ETH) logosuna çok benzeyen EthereumMax (EMAX) logosunu taşıyan bir tişört sallayarak Bitcoin 2021 sahnesine çıktı. 16 milyon Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan EthereumMax, Mayweather’ın ünlü youtuber Logan Paul ile karşı karşıya geleceği gösteri maçının sponsoru oldu.

Ancak Mayweather’ın sahnede, “Bir gün Bitcoin kadar büyük olacak başka bir kripto para olduğunu biliyorum.” sözlerini etmesi, konferans katılımcılarını bir hayli sinirlendirdi ve ünlü boksör yuhalanarak sahneden itti. Mayweather’ın Ethereum’dan mı, sponsoru EthereumMax’tan mı yoksa başka bir kripto paradan mı bahsettiği bile anlaşılmadı.

İlgili Haber:  Joe Biden Yönetiminin Kripto Paralara Karşı Takındığı Sert Tavır, Sektörün Devleriyle Çatışmaya Kadar Gidebilir mi?

3. Fanatik Bir Dogecoin Destekçisi Sahneye Atladı

Konferansın ikinci gününde ise fanatik bir Dogecoin tutkunu sahneye atladı ve üzerinde Dogecoin logosu yer alan tişörtünü katılımcılara göstererek “Dogecoin to the Moon (Dogecoin Ay’a)” diye slogan attı. Dogecoin destekçisi apar topar sahneden indirildi.

4. Jack Dorsey Hakkındaki İddialar

Büyük teknoloji şirketlerine karşı mücadele ettiğini iddia eden aktivist Laura Loomer, İnsan Hakları Vakfında çeşitli görevlerde bulunan ve bir Bitcoin savunucusu olan Alex Gladstein ile katıldığı oturumda, Twitter CEO’su Jack Dorsey ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Loomer, Dorsey’i “sansür ve ifade özgürlüğü konusunda ikiyüzlü olmak ve insan haklarına müdahale etmek” ile suçladı. Aktivist, bunun Bitcoin’in kendine özgü yapısında yer alan “özgürlük” niteliği ile uyuşmadığını ifade etti.

5. ABD Doları, Venezuela Ulusal Para Birimi ve Enflasyon

Gizlilik odaklı kripto para Monero için açık kaynaklı bir cüzdan sunan Cake Wallet, ana etkinlik salonunun dışındaki bir çöp kutusunu Venezuela’nın ulusal para birimi Bolívar ile doldurdu. Bugün 1 Dolar yaklaşık 309.5 milyar Venezuela Bolivarı değerine denk geliyor.

Bitcoin kullanıcıları ise değeri bir hayli düşmüş olan kağıt yığınlarıyla selfie çekimleri yaptı. Söz konusu çöp kutusunun yanında ise “Enflasyon geliyor” tişörtünü giymiş bir kişinin olması dikkat çekti. ABD’deki yıllık enflasyon oranı %4.2 iken Venezuela’da bu değer %2,428 gibi bir seviyede seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar