8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Michael Saylor 205 Milyon Dolarlık Kredi Alıp Tekrar Bitcoin Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Milyarder Bitcoin boğası Michael Saylor’ın CEO’su olduğu MicroStrategy adlı firma, Salı günü yaptığı açıklamada, yan kuruluşlarından birinin daha fazla bitcoin satın almak için 205 milyon dolarlık bir kredi aldığını ve karşılığında hazinesindeki Bitcoin’leri teminat olarak kullandığını duyurdu.

Binance indirim kodu

MicroStrategy Pazartesi SEC’e gönderdiği bildiride, tamamına sahip olduğu yan kuruluşu MacroStrategy’nin Çarşamba günü kripto odaklı borç bankası Silvergate ile, 204.7 milyon dolarlık bir kredi almak için bir anlaşma yaptığını açıkladı. Firma bu krediyi bitcoin satın almak için kullanacağını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Üç yıllık kredi, MicroStrategy’nin toplam kripto para birimi varlıklarının yaklaşık %12’sini temsil eden yaklaşık 820 milyon dolarlık bitcoin ile teminatlandırıldı. Anlaşma şartları, 205 milyon dolarlık anaparanın tamamının kaldığı varsayılarak, teminat olarak en az 410 milyon dolarlık Bitcoin tutulmasını gerektiriyor.

Saylor yaptığı açıklamada, kredinin MicroStrategy’ye en büyük Bitcoin yatırımına sahip halka açık şirket olarak “konumunu ilerletme” fırsatı verdiğini ve kredide teminat olarak Bitcoin kullanarak bir ilki gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ağustos 2020’de Bitcoin satın almaya başlayan şirket, şu anda yaklaşık 3.8 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip. Şirketin hazinesinde 125.051 adet Bitcoin bulunuyor.

Bu alımlarla ilgisi olup olmadığı bilinmemekle beraber, MicroStrategy hisseleri Salı sabahı yaklaşık %0.6 oranında düştü. 2022’de ise hisseleri toplamda %9 düşüş yaşadı.

Bu arada Bitcoin fiyatı, Pazartesi günü pozitife döndükten sonra yaklaşık %1 artışla Salı itibariyle 47.344 dolara yükseldi.

Bu arada belirtmek gerekir, kripto odaklı banka Silvergate, müşterilerinden gelen ortalama mevduat miktarı 13.3 milyar dolara ve bitcoin destekli kredi portföyünün taahhütleri de yaklaşık 570 milyon dolara yükseldiği için geçen yıl kârını üçe katlayarak 78.5 milyon dolara çıkardı.

İlgili Haber:  İngiltere'de Listelenen Mode Şirketi, 1 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin'e Sahip

Goldman Sachs’ın ilk Bitcoin opsiyon ticareti ve BlackRock’un Ukrayna’daki savaşın kripto paraların benimsenmesini hızlandırabileceğine işaret eden yatırımcı notu ve benzeri olumlu gelişmelerle birlikte Bitcoin yaklaşık %25 hızla yükselirken, yeniden canlanan kripto para piyasasının toplam değeri 2.1 trilyon dolara çıktı.

Yatırım danışmanlığı firması DeVere Group CEO’su Nigel Green bugün yayınladığı bir notta, Bitcoin’in önemli psikolojik seviye olan 50.000 dolara yaklaştığını ve bu seviyenin aşılması durumunda FOMO’nun da devreye girmesiyle mevcut boğa koşusunun güçleneceğini beklediğini belirtti. Limenya notu: FOMO, kaçırma korkusu anlamına gelen Fear of Missing Out’un kısaltmasıdır. Tecrübesiz yatırımcıların önemli bir fırsatı kaçırma korkusuyla herhangi bir yatırıma akın etmesini ifade eder.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar