Michael Saylor Bitcoin Madenciliği Konseyi’nde Konuşulanları Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Michael Saylor katıldığı bir sanal oturumda Bitcoin Madenciliği Konseyi’nde aslında neler konuşulduğunu açıkladı.

blank

Madencilik şirketlerinin oluşturduğu bağımsız bir kuruluş olan Bitcoin Madenciliği Konseyi (BMC) kuruluş amacına yönelik açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Görünüşe göre kuruluşun amaçları hakkında uzlaşılabilmiş belirli maddeler bulunmuyor. İlk toplantısını Çarşamba günü Twitter Spaces üzerinden gerçekleştiren Bitcoin Madencilik Konseyi, misyonlarını dinleyicilerine açıklamıştı.

blank

Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kuruluşunda Elon Musk’ın etkisi de çok konuşulmuştu. Tesla CEO’su bir süre önce yaptığı açıklamalarında şirketinin, Bitcoin madenciliğindeki yüksek enerji kullanımı dolayısıyla artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Görünürde ise toplantıya MicroStrategy CEO’su Michael Saylor liderlik etti ve Kuzey Amerikalı Bitcoin madenciliği şirketlerinin yenilenebilir enerji kaynakları kullanması ve şeffaflık ilkelerine dikkat etmesi için teşvik edilmesi istendi. Bitcoin Madencilik Konseyi’nde Elon Musk’ın etkisiyle ilgili olarak resmi web sitesinde, Elon Musk’ın Bitcoin madencilerinin bir toplantı yapması çağrısında bulunduğu belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Madencilik Konseyi Halen İlk Dönemlerinde Bulunuyor

BMC Bitcoin madenciliği alanında kural koyucu bir kurum olmaktan kaçındığını belirtiyor. Twitter’daki konuşmalara göre, Saylor BMC’nin kuruluş amacının “medyadan her daim bir adım önde olmak” olduğunu söylüyor. Bir buçuk saat kadar süren görüşmelerde, grup üyeleri doğalgaz alevi ile madencilik gibi konular hakkındaki görüşlerini de belirtti. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin Çin’deki sorunlu konumu ve New York’ta bir madencilik moratoryumunun başarısız olması konuları tartışmaların odağındaydı.

Peki Michael Saylor’a göre Bitcoin Madencilik Konseyi’nin görüşleri neden çok önemli? Saylor’un endişesine göre, Bitcoin madenciliği ile ilgili dünya medyasının alacağı tavır, politik gelişmeleri de etkileyebilir. Bu gerçekleşirse eğer, madencilik alanına giriş yapmak isteyen şirketler de gereksiz zorluklar ile karşılaşacaktır. Ancak Bitcoin Madencilik Konseyi halen emekleme döneminde bulunuyor. Grup mevcut durumda yeni üyeler kazanmaya ve kuruluş olarak neler yapabileceklerine karar vermeye çalışıyor. Şimdiye kadar belirlenen hedefler için belirli bir bütçe ya da plan açıklanmadı. Ana fikrin ise zaman içerisinde Bitcoin madenciliğinde kullanılan enerji ve kaynaklarla ilgili olarak üçüncü kişilere bilgi sağlamak olduğu düşünülüyor. Saylor’un açıklamasına göre Bitcoin Madencilik Konseyi’nin görevi, “toplu, işbirliği içerisinde ve bilgilendirici bir alan” oluşturarak insanların Bitcoin madenciliğinin avantajlarını öğrenmesini sağlamak olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend