Michael Saylor: “Çin’in Bitcoin Madenciliğini Yasaklama Hamlesi Bir Fırsat Yarattı”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in kripto para alanındaki yasaklarının “trilyon dolarlık bir hata” olabileceğini ve bununla birlikte Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri için ise büyük bir fırsat haline gelebileceğini söyledi.

blank

“Çin Olmasaydı Satın Aldığımız Bitcoin (BTC)’lere Daha Fazla Öderdik”

Bloomberg’de katıldığı bir söyleşide Michael Saylor, Çin’in bu hamlesinin yaşanmaması durumunda MicroStrategy’nin, kısa bir süre satın aldığı Bitcoin’ler için belki de iki kat ya da üç kat daha fazla para vermek zorunda kalacağını söyledi.

blank

Ayrıca Saylor, ABD başkanı Joe Biden yönetimindeki yeni denetmenlerin Bitcoin konusunda daha ilerici ve aydın olduklarını da sözlerine ekledi.

Yayına katılan bir Bitcoin madenciliği mühendisi de, Çin’in Bitcoin madenciliği sektöründen ayrılmasını “harika bir haber” olarak niteledi ve insanların bu haberleri yanlış yorumlayarak fiyatları düşürdüğünü iddia etti. Aynı isim konuşmalarına şöyle devam etti: “Ülkeler artık seçimlerini yapmaya başladı. Çin de kendi tarafını seçti. Bunun Bitcoin için uzun vadede ve orta vadede oldukça iyimser bir hava yaratacağını düşünüyorum. İnsanlar yalnızca dolar olarak kazandıkları miktara bakıyor, aslında hepimiz bunu bazen yapıyoruz. Ancak Bitcoin fiyatı olması gereken düzeye tekrardan çıkacak. Piyasadaki volalite, doğru seçim yaptığımız için ödememiz gereken bir bedel olarak görülebilir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Bitcoin Şimdiye Kadarki En İyi Değer Biriktirme Aracı”

Bitcoin madenciliği uzmanı, BTC fiyatının gelecekte nerelerde olabileceğiyle soruya ise şöyle cevap verdi: “BTC fiyatıyla ilgili konuşmayı çok sevmiyorum. Benim görüşüme göre 1 Bitcoin’in değeri 1 Bitcoin’dir. Bu her zaman böyle olacak. Bitcoin, şimdiye kadarki dünya tarihindeki en iyi değer saklama aracı ve diğer varlıklar Bitcoin ile yarışamaz bile. Elimde fazladan nakitim olduğunda direkt olarak Bitcoin satın alıyorum. Bu bence en iyi birikim yöntemi. Madencilerin Çin’den çıkması, regülasyon tehlikesi vb. durumlar Bitcoin’in küresel çapta en iyi değer birikimi yöntemi olarak kabul edilmesinden önceki engeller olarak tanımlanabilir.

BTC madenciliği uzmanı Brandan Arvanaghi, Çin’de yapılan BTC madenciliği ile ABD yapılan madencilik arasında nasıl farklar olduğu sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Çin’de tek bir telefon aramasıyla devasa bir madencilik tesisi anında kapatılabilir. ABD’de ise eyalet yasaları bulunuyor. Teksas şu anda ABD’nin bir numaralı BTC madenciliği bölgesi haline gelmiş durumda. Teksas yönetiminin madencilik tesislerini kapatmak istemesi durumunda her zaman buna itiraz edilip karşı davalar açılabiliyor.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend