1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Michael Saylor: “Çin’in Bitcoin Madenciliğini Yasaklama Hamlesi Bir Fırsat Yarattı”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in kripto para alanındaki yasaklarının “trilyon dolarlık bir hata” olabileceğini ve bununla birlikte Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri için ise büyük bir fırsat haline gelebileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

“Çin Olmasaydı Satın Aldığımız Bitcoin (BTC)’lere Daha Fazla Öderdik”

Bloomberg’de katıldığı bir söyleşide Michael Saylor, Çin’in bu hamlesinin yaşanmaması durumunda MicroStrategy’nin, kısa bir süre satın aldığı Bitcoin’ler için belki de iki kat ya da üç kat daha fazla para vermek zorunda kalacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Ayrıca Saylor, ABD başkanı Joe Biden yönetimindeki yeni denetmenlerin Bitcoin konusunda daha ilerici ve aydın olduklarını da sözlerine ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yayına katılan bir Bitcoin madenciliği mühendisi de, Çin’in Bitcoin madenciliği sektöründen ayrılmasını “harika bir haber” olarak niteledi ve insanların bu haberleri yanlış yorumlayarak fiyatları düşürdüğünü iddia etti. Aynı isim konuşmalarına şöyle devam etti: “Ülkeler artık seçimlerini yapmaya başladı. Çin de kendi tarafını seçti. Bunun Bitcoin için uzun vadede ve orta vadede oldukça iyimser bir hava yaratacağını düşünüyorum. İnsanlar yalnızca dolar olarak kazandıkları miktara bakıyor, aslında hepimiz bunu bazen yapıyoruz. Ancak Bitcoin fiyatı olması gereken düzeye tekrardan çıkacak. Piyasadaki volalite, doğru seçim yaptığımız için ödememiz gereken bir bedel olarak görülebilir.”

“Bitcoin Şimdiye Kadarki En İyi Değer Biriktirme Aracı”

Bitcoin madenciliği uzmanı, BTC fiyatının gelecekte nerelerde olabileceğiyle soruya ise şöyle cevap verdi: “BTC fiyatıyla ilgili konuşmayı çok sevmiyorum. Benim görüşüme göre 1 Bitcoin’in değeri 1 Bitcoin’dir. Bu her zaman böyle olacak. Bitcoin, şimdiye kadarki dünya tarihindeki en iyi değer saklama aracı ve diğer varlıklar Bitcoin ile yarışamaz bile. Elimde fazladan nakitim olduğunda direkt olarak Bitcoin satın alıyorum. Bu bence en iyi birikim yöntemi. Madencilerin Çin’den çıkması, regülasyon tehlikesi vb. durumlar Bitcoin’in küresel çapta en iyi değer birikimi yöntemi olarak kabul edilmesinden önceki engeller olarak tanımlanabilir.

İlgili Haber:  Bitstamp 8 Yıl Faaliyetten Sonra Londra’yı Terk Ediyor

BTC madenciliği uzmanı Brandan Arvanaghi, Çin’de yapılan BTC madenciliği ile ABD yapılan madencilik arasında nasıl farklar olduğu sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Çin’de tek bir telefon aramasıyla devasa bir madencilik tesisi anında kapatılabilir. ABD’de ise eyalet yasaları bulunuyor. Teksas şu anda ABD’nin bir numaralı BTC madenciliği bölgesi haline gelmiş durumda. Teksas yönetiminin madencilik tesislerini kapatmak istemesi durumunda her zaman buna itiraz edilip karşı davalar açılabiliyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar