Michael Saylor’dan Bitcoin Al-Satçılarına Kötü Haber!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor, Northman Trader kurucusu Sven Henrich ile röportajında yaptığı açıklamalarında, BTC’nin sahip olduğu volalitenin sadece alım satım yapmak için ya da spekülasyonlara göre yatırım yapanların her daim kaybetmeye mahkum olduklarını düşündüğünü söyledi: “Bitcoin’e sadece alım satım amacıyla yatırım yapıp herhangi bir teknoloji görüşüne veya makro perspektife sahip olmayanlar, piyasadaki volalite nedeniyle her zaman hayal kırıklığına uğrayacaklar.

blank

“Bitcoin Yatırımcısı Parasını 10 Yıl Unutabilmeli”

Bitcoin için kısa vadeli yatırım yapmak isteyen yatırımcılara tavsiye verebilecek bir pozisyonda olmadığını söyleyen Saylor, yatırımcıların kaybetmeye hazır oldukları miktarın fazlasını Bitcoin’e ya da kripto para piyasalarına koymamaları için uyarılarda bulundu: “10 yıllık bir teknoloji görüşüne ya da 10 yıllık bir makro ekonomik görüşe sahipseniz, hatta sadece ideolojik olarak bu alana bir inancınız varsa 10 yıl boyunca unutabileceğiniz miktarı bu alana koyabilirsiniz.

blank

Saylor ayrıca kaybedince kendisini fazla üzmeyecek miktarlarda para yatırdığı ve Bitcoin’in büyük satış dalgalarından kurtulmasını bekleyecek vakti olduğu için BTC’nin volalitesinin kendisini çok da etkilemediğini söyledi.

Bitcoin ve kripto para dünyasında oldukça etkin bir figür olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, sürekli yaptığı açıklamalarında kripto paraların bir tür yatırım aracı olduklarının üstünde duruyordu. Saylor’a göre kripto paralar, aynı altın gibi bir değer birikimi aracı olarak ya da yapılan yatırımların enflasyondan korunmaları için bir kalkan niteliğinde kullanılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

MicroStrategy’nin 92.079 Adet Bitcoin’i Bulunuyor

Bu yazının yazıldığı anlarda şirket, Coingecko verilerine göre 3.2 milyar dolar değerinde olan 92.079 adet Bitcoin (BTC)’e sahip durumda gözüküyor.

Saylor, Henrich’e yaptığı açıklamalarında, Bitcoin’i yalnızca alım satım yapmak için satın alanlara ya da spekülasyonlara göre yatırım yapanlara kıyasla kendisinin daha uzun vadeli bir yatırımcı olduğunu ve ayrıca BTC’ye yalnızca para transferini kolaylaştırması ya da Bitcoin üzerinde kullanılan uygulamalar nedeniyle değil, bir teknoloji yatırımcısı olduğu için de yatırım yaptığını söyledi.

Dünyanın elinde en çok Bitcoin bulunduran şirketi olan MicroStrategy’nin CEO’su olan Michael Saylor, ayrıca Bitcoin Madencilik Konseyi’nin de başkanlığını yapıyor. Saylor’un şirketi bu yılın ilk çeyreğinde yaptığı BTC yatırımlarıyla birlikte çok yüksek seviyelerde kar oranı açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend