1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Michael Saylor’dan Bitcoin Al-Satçılarına Kötü Haber!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor, Northman Trader kurucusu Sven Henrich ile röportajında yaptığı açıklamalarında, BTC’nin sahip olduğu volalitenin sadece alım satım yapmak için ya da spekülasyonlara göre yatırım yapanların her daim kaybetmeye mahkum olduklarını düşündüğünü söyledi: “Bitcoin’e sadece alım satım amacıyla yatırım yapıp herhangi bir teknoloji görüşüne veya makro perspektife sahip olmayanlar, piyasadaki volalite nedeniyle her zaman hayal kırıklığına uğrayacaklar.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Yatırımcısı Parasını 10 Yıl Unutabilmeli”

Bitcoin için kısa vadeli yatırım yapmak isteyen yatırımcılara tavsiye verebilecek bir pozisyonda olmadığını söyleyen Saylor, yatırımcıların kaybetmeye hazır oldukları miktarın fazlasını Bitcoin’e ya da kripto para piyasalarına koymamaları için uyarılarda bulundu: “10 yıllık bir teknoloji görüşüne ya da 10 yıllık bir makro ekonomik görüşe sahipseniz, hatta sadece ideolojik olarak bu alana bir inancınız varsa 10 yıl boyunca unutabileceğiniz miktarı bu alana koyabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Saylor ayrıca kaybedince kendisini fazla üzmeyecek miktarlarda para yatırdığı ve Bitcoin’in büyük satış dalgalarından kurtulmasını bekleyecek vakti olduğu için BTC’nin volalitesinin kendisini çok da etkilemediğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin ve kripto para dünyasında oldukça etkin bir figür olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, sürekli yaptığı açıklamalarında kripto paraların bir tür yatırım aracı olduklarının üstünde duruyordu. Saylor’a göre kripto paralar, aynı altın gibi bir değer birikimi aracı olarak ya da yapılan yatırımların enflasyondan korunmaları için bir kalkan niteliğinde kullanılabilir.

MicroStrategy’nin 92.079 Adet Bitcoin’i Bulunuyor

Bu yazının yazıldığı anlarda şirket, Coingecko verilerine göre 3.2 milyar dolar değerinde olan 92.079 adet Bitcoin (BTC)’e sahip durumda gözüküyor.

Saylor, Henrich’e yaptığı açıklamalarında, Bitcoin’i yalnızca alım satım yapmak için satın alanlara ya da spekülasyonlara göre yatırım yapanlara kıyasla kendisinin daha uzun vadeli bir yatırımcı olduğunu ve ayrıca BTC’ye yalnızca para transferini kolaylaştırması ya da Bitcoin üzerinde kullanılan uygulamalar nedeniyle değil, bir teknoloji yatırımcısı olduğu için de yatırım yaptığını söyledi.

İlgili Haber:  Guggenheim CIO'su Bitcoin’in "Hâlâ" 400.000 Dolara Ulaşacağını Düşünüyor

Dünyanın elinde en çok Bitcoin bulunduran şirketi olan MicroStrategy’nin CEO’su olan Michael Saylor, ayrıca Bitcoin Madencilik Konseyi’nin de başkanlığını yapıyor. Saylor’un şirketi bu yılın ilk çeyreğinde yaptığı BTC yatırımlarıyla birlikte çok yüksek seviyelerde kar oranı açıklamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar