2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Yatırımlarıyla Bilinen MicroStrategy 1 Milyar Dolar Zarar Yazdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

MicroStrategy ikinci çeyrekte 1 milyar dolardan fazla zarar yazdı. Şirketin kurucu ortağı Michael Saylor CEO’luğu bırakacağını ve Bitcoin’e daha fazla odaklanacağını söyledi.

Binance indirim kodu

1989 yılında Virginia merkezli Tysons Corner şirketini kuran Saylor, Bitcoin satın alma stratejisini koruyarak yönetim kurulu başkanı olarak hizmet vermeye devam edecek. MicroStrategy Başkanı Phong Le, baş yönetici rolünü üstlenecek. Şirket ayrıca 450.000 hisse tescili için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Saylor, sonuçlar açıklandıktan sonra yapılan konferans görüşmesinde; “Dijital varlıkların küresel olarak benimsenmesi hızlandıkça, her zamankinden daha geniş bir iş alanı doğuyor. MicroStrategy iş planının yürütülmesinin Phong’un yetenekli ellerinde olduğunu bildiğim için rahatım ve Bitcoin’e odaklanacağım” dedi.

MicroStrategy, elinde tuttuğu Bitcoinlerin değerindeki düşüşünden dolayı 917,8 milyon dolarlık zarar yazdı. Bitcoin bu çeyrekte %59 düştü ve önceki yılın sonundaki fiyattan yaklaşık %45 daha düşük işlem gördü.

Şirketin geliri ise 122.1 milyon dolara düştü. Bloomberg’in anketine katılan analistler, ikinci çeyrekte 123.25 milyon dolar gelir bekliyorlardı. Geçen yılın aynı çeyreğindeki 299.3 milyon dolarlık zarara kıyasla 1.062 milyar dolarlık net zarar var. Üç aylık zarar, şirketin son 12 aydaki gelirinin neredeyse tam iki katı.

Blockchaindanismanlik.com’un derlediği verilere göre MicroStrategy toplam 129.699 adet BTC ile elinde en fazla Bitcoin bulunduran halka açık şirket.

Wave Financial’da merkezi olmayan finans başkanı Henry Elder, “MicroStrategy’nin orijinal stratejisi ve danışmanlık işi tam zamanlı dikkat gerektiriyor. Bundan böyle Michael, Bitcoin’i teşvik ederek en iyi yaptığı şeye odaklanabilir. Ve şirket daha fazla Bitcoin satın almak için daha fazla para kazanmaya odaklanabilir” dedi.

MicroStrategy, Saylor’un Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma olarak gördüğünü söylemesinin ardından 2020 yazında Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Bitcoin’in değeri arttıkça şirketin hisseleri o yıl % 170’den fazla arttı.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencileri Bir Günde 64 Milyon Dolarlık Rekor Gelir Elde Etti

MicroStrategy’nin hisseleri, piyasa sonrası işlemlerde yaklaşık %2 düştü. Hisse senedi, bu yıl Bitcoin’in düşüşüne paralel olarak yaklaşık %50 düştü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar