MicroStrategy, 183 Milyon Dolar Değerinde 16.800 Bitcoin Daha Satın Aldı

0
415

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bu satın alma, iş zekası firmasının kripto para birimlerine devam eden yatırımının devamı niteliğinde. MicroStrategy, 16.000’den fazla Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Son Bitcoin satın alma işlemi, firmanın daha geniş kripto para birimi yatırım stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. MicroStrategy firması bugüne kadar, Bitcoin’e 400 milyon dolardan fazla para harcadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir iş zekası firması olan MicroStrategy, dün kripto para birimlerine daha fazla yatırım yaparak, 16.796 Bitcoin daha satın aldı. Bu satın alma, firmanın geçen ay Bitcoin’e ilk kez yaptığı büyük yatırımın ardından geldi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili yatımı açıklamada ” 14 Eylül 2020 tarihinde MicroStrategy, 16.796 ek bitcoin satın alımını 175 milyon dolarlık bir toplam fiyatla tamamladı” dedi.

Ağustos ayında MicroStrategy, 250 milyon dolarlık bir fiyata 21.454 Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Firmanın kripto para birimine olan bu yaklaşımı, Bitcoin’i üstün bir varlık sınıfı olarak tanımlayan yatırım stratejisiyle doğrudan uyumlu görünüyor.

Saylor, son tweet’inde ”bugüne kadar, ödemeler ve masraflar da dahil olmak üzere toplam 425 milyon dolalık satın alma fiyatından, tam 38.250 Bitcoin bitcoins satın aldık” dedi.

2012 yılında Saylor, mobil bilişimin iş ve politika üzerindeki etkisini tartışan Mobil Dalga hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Firma daha sonra, “teknolojideki ilerlemelerin getirdiği ve COVID krizi tarafından katalize edilen ürünlerin, hizmetlerin ve süreçlerin hızlı kaydileştirilmesini” içeren Sanal Dalga tanımlarına geri döndüğünü bildirildi.

Bu son Bitcoin edinimi, firmanın bu dönemde Bitcoin’in başarılı olmak için kurulduğuna dair olan güvenini gösteriyor. Saylor ayrıca, ” Bitcoin, herhangi diğer madene kıyasla çok daha sıkı, daha güçlü, daha hızlı ve daha akıllı olan dijital bir altındır” dedi.

İlgili Haber:  Paxful, ABD Yaptırımları Nedeniyle Venezuela'dan Çekildi

Buna ek olarak, Saylor, Bitcoin’in küresel kabul, markalaşma ve ekosistemin canlılığı da dahil olmak üzere birçok çekici özelliğe sahip olduğunu açıkladı. 

Son olarak hatırlamak gerekir ki MicroStrategy CEO’su Michael Saylor aslında her zaman böyle düşünmüyordu. 2013 yılında attığı bir tweetinde: “Bitcoin günleri sayılı” şeklinde ifadelerde bulunmuştu. Nasıl bir değişim, değil mi?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?